przedszkolaki odwiedziły policjantów w Ostródzie

PRZEDSZKOLAKI Z „PROMYCZKA” Z WIZYTĄ U OSTRÓDZKICH POLICJANTÓW

Policjanci przez cały rok odwiedzają dzieci i młodzież w przedszkolach i szkołach. Tym razem ostródzką jednostkę odwiedziły dzieci z przedszkola ,,Promyczek’’. Technik kryminalistyki wraz z policyjnymi profilaktykami, rozmawiali z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Co to znaczy być bezpiecznym? Jak zachować się na drodze, będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego? Jak bezpiecznie podróżować autobusem szkolnym lub samochodem z rodzicami? Na te i wiele innych pytań odpowiadali policjanci. Bezpieczeństwo i edukacja najmłodszych dzieci jest dla policjantów priorytetem!

Dzisiaj w piątek 29 września ostródzką jednostkę odwiedzili niezwykli goście – dzieci z ostródzkiego przedszkola ,,Promyczek’’.Podczas rozmów z dziećmi, policjanci przede wszystkim zwracali uwagę na to aby korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych. Przy aktywnym udziale dzieci funkcjonariusze edukowali jak poprawnie i bezpiecznie przejść przez ,,zebrę’’, a kiedy przy przejściu dla pieszych znajduje się sygnalizacja świetlna – stosować się do niej. Policjanci wyjaśniali również dlaczego w samochodzie kierowca i wszyscy pasażerowie muszą posiadać zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci obowiązkowo podróżować w fotelikach.

Niewątpliwie największą atrakcją było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który umożliwił wykonanie odcisków całych dłoni, które to dzieci zabrały ze sobą na pamiątkę.

Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i usiąść na policyjny motocykl oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *