PRZEDSTAWIAMY SZCZEGÓŁOWY PLAN DNI GRUNWALDU Z INSCENIZACJĄ BITWY

Już w środę rozpoczynają się tegoroczne Dni Grunwaldu, którego kulminacja będzie Inscenizacja bitwy z 1410 roku. Liczymy, że i tym razem wojska polsko-litewskie pod dowództwem Władysława Jagiełly zwyciężą Krzyżaków, a tymczasem przedstawiamy Wam plan Dni Grunwaldu. Inscenizacja odbędzie się w sobotę 13 lipca – początek o godzinie 15:00.

Program „Dni Grunwaldu 2019”, XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

10.07.2019 – ŚRODA

11.00 – Turniej łuczniczy. (Chorągiew Krakowska)
12.00 – VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14.00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. I (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – IV Turniej Bojowy Kobiet
18.00 – VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20.00 – IX Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball – „Grundial 2019”

11.07.2019 – CZWARTEK

9.00 – Msza Święta – obóz Wielkiego Mistrza
10.00 – 13.00 i 13.30 – 16.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego
„O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje
15.00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. II (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 – Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00 – Mistrzostwa Polski w W.R. – „MELLE” – Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe walki „na ostre” 12×12)
20.00 – IX Mistrzostwa Polski w W.R. – V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

12.07.2019 – PIĄTEK

9.00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
9.45 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. III – Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza (po mszy świętej)
10.00 – IX Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (sala kinowa Muzeum)
10.00 – IX Mistrzostwa Polski w W.R. V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu” – Eliminacje
11.30 – IX Mistrzostwa Polski w W.R. V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
12.30 – „Grunwaldzkie Wici”
14.00 – Turniej łuczniczy „EFENDI” – pole bitwy – (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Turniej bojowy „Samoczwart” – Eliminacje na machinach bojowych
15.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Turniej bojowy „Samoczwart” – FINAŁ walki 2vs2
16:00 – 19:00 – XV Grunwaldzkie Spotkania z folklorem (scena festynowa)
17.00 – Próba generalna XXII Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.00 – II Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk (scena u Rycerzy)
19.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
19:00 – Występ zespołu i wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)

13.07.2019 – SOBOTA

8.30 – Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) – obóz W. Mistrza
9.00 – Msza De Divisione Apostolorum (odprawiana w języku Łacińskim wg. formularza z 1410r) – obóz W. Mistrza
9.00 – V Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski) – (pole bitwy)
9.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00 – Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 – Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15.00 – XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
16.00 – II Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk (scena u Rycerzy)
16:00 – 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (scena festynowa)
18:00 – 21.00 – Koncerty zespołów (scena festynowa)
21:00 – Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)
22.30 – Fire Show – “Ogniem Grunwald Krzesany” (obóz Kuglarzy lub plac turniejowy)
Nephilim Fire &Light Show
23:00 – Pokaz sztucznych ogni (przy scenie festynowej)

14.07.2019 – NIEDZIELA

9.30 – Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) – obóz W. Mistrza
10:00 – Msza De Divisione Apostolorum (odprawiana w języku Łacińskim wg. formularza z 1410r) – obóz W. Mistrza

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *