PROTEST „POGRZEB PRAW KOBIET” W OSTRÓDZIE

Przedwczoraj w piątek 23 października w Ostródzie na ul. Jana Pawła II 3 przed biurem poselsko – senatorskim Prawa i Sprawiedliwości odbył się protest pod hasłem „Pogrzeb praw kobiet”.

Akcja była spontaniczną reakcją ostródzianek i ostródzian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Mężczyźni i kobiety, a nawet całe rodziny, które przyszły na miejsce po godz. 18:00 zapalili symboliczne znicze pod ścianą budynku.

Zajście było monitorowane przez kilkunastu policjantów i policjantki. Co jakiś czas ze stojącego w pobliżu radiowozu rozlegały się  komunikaty informujące o nielegalnym zgromadzeniu i nawołujące do rozejścia się. Co jakiś czas też były legitymowane osoby przebywające na w tym miejscu.

Następnie część protestujących poszła pod dom posła Zbigniewa Babalskiego i tam spacerowała z zapalonymi zniczami. Dom posła był pilnie strzeżony przez policję, a z radiowozu nawoływano do rozejścia się i informowano o nielegalnym zgromadzeniu.

Tego wieczoru wielu ostródzian wyszło na baaardzo długi spacer, a najczęściej odwiedzaną przez nich ulicą była ul. Jana Pawła II.

Ostróda jednym z wielu miast w Polsce, w których tego dnia odbyły się protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Protest pod Biurem Poselsko-Senatorskim PIS w Ostródzie

Protest pod domem posła Zbigniewa Babalskiego w Ostródzie

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *