PROMOCJA NOWEJ KSIĄŻKI CEZAREGO WAWRZYŃSKIEGO

W czwartkowy wieczór 10 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie dr Cezary Wawrzyński opowiadał o swojej nowej książce ” Żegluga i kanały żeglowne dawnej Rzeczypospolitej”.

Cezary Wawrzyński jest ostródzianinem od urodzenia. Świetnie zna szlaki wodne, bo sam żegluje.  Jest samorządowcem. Posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych.

Książkę pisał 5 lat. Zebrał w niej informacje o historii żeglowania i o kanałach wodnych na ziemiach polskich na przestrzeni wieków, od czasów św. Wojciecha, czyli od ponad 1000 lat.

Autor omówił zawartość tej pokaźnej pozycji posługując się prezentacją. Przytaczał również interesujące fragmenty książki.

Cezary Wawrzyński bliżej przedstawił historię Kanału Elbląskiego. Opowiedział o odnalezieniu fotografii Georga Steenke – budowniczego Kanału Elbląskiego.  Przypomniał również sylwetkę Adolfa Tetzlaffa, założyciela żeglugi pasażerskiej w Ostródzie.

Na koniec prezentacji autor książki podał informacje ważne dla współczesnych żeglarzy, a dotyczące zmiany nazewnictwa kanałów, które zostały wprowadzone w ostatnim czasie.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pomimo niesprzyjającej pogody przybyło wielu pasjonatów żeglowania i miłośników historii spoza Ostródy.

Na miejscu można było zakupić książkę w promocyjnej cenie i uzyskać autograf Cezarego Wawrzyńskiego.

Od wydawcy uzyskaliśmy informację, że  pozycja będzie dostępna w księgarniach Książnicy Polskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Janka Gukiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *