PROJEKT SZKOŁY W SZYLDAKU NA I MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE W KONKURSIE „LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH”

„Lekcja o Funduszach Europejskich” wróciła do szkół! Wystartowała szósta edycja akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Konkurs dotyczył opracowania pomysłu na lokalną inwestycję – w szkole lub najbliższym otoczeniu. Zadaniem nauczycieli było sprawdzenie, jakie zmiany byłyby korzystne zarówno dla uczniów, kadry dydaktycznej jak i lokalnej społeczności.
Szkoła Podstawowa w Szyldaku przyłączyła się do akcji pisząc pod nadzorem Pani Anny Małeckiej projekt rewitalizacji stawu w pobliżu szkoły na terenie rekreacyjnym w Szyldaku.
Akcja była skierowana do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich. W projekcie brały udział szkoły z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Projekt bardzo się spodobał jurorom i zajął I miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. W nagrodę szkoła otrzymała monitor interaktywny 65” o wartości 8,5 tyś. złotych, zaś Pani Anna Małecka czytnik e-book Kindle o wartości 700,00 zł. GRATULUJEMY!
Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *