PREMIERA SZTUKI „ISTNY CYRK” TEATRU PRZEBUDZENI W OSTRÓDZKIM ZAMKU

To przedstawienie trzeba obejrzeć!

Przy pełnej sali odbyła się premiera sztuki „Istny cyrk” wystawionej przez Teatr Przebudzeni.

Najpierw panuje atmosfera wyczekiwania. Scena jest pusta. Gaśnie górne światło. Bohaterowie przedstawienia wchodzą od strony wejścia dla widzów. Dopiero przybyli. Mają ze sobą bagaże. Chcą wziąć udział w cyrkowym show. Kiedy zaczyna się przegląd i każdy z przybyłych ma zaprezentować swoje dziwne, cyrkowe umiejętności, zmieniają się nie do poznania. Dyrektor cyrku stawia wysokie wymagania- ma być dziwnie, nienormalnie, bo cyrk to jest miejsce, gdzie dzieją się dziwne rzeczy.

Jak sprostać wyobrażeniom dyrektora? Czy być dziwnym oznacza dostosować się do jego wymagań? Kto jest dziwny? Każdy człowiek jest inny, ma swój osobisty świat, swoje osobiste życie. Czy ten kto jest nienormalny? To znaczy nie przystaje do żadnych norm. Odstaje od przeciętności, więc jest nieprzeciętny. A o kim się mówi, że jest nieprzeciętny?

Nie da się zamknąć wszystkich ludzi w klatce ograniczeń. Zawsze znajdzie się ktoś, kto ich uwolni.

Aktorzy – profesjonalni, stroje – kolorowe, muzyka i oświetlenie – stosowne do przebiegu wydarzeń. Publiczność reagująca bardzo żywiołowo.

Jak zwykle w przypadku Przebudzonych widz wychodzi z przedstawienia naładowany emocjonalnie i  pełen rozterek. Ma o czym rozmyślać.

Przedstawienie nagrodzone owacjami na stojąco. Podziękowania ze strony Moniki Kazimierczyk i Dariusza Wychudzkiego dla wszystkich, którzy mieli swój wkład w to artystyczne przedsięwzięcie.

Reż.  Monika Kazimierczyk i Dariusz Wychudzki, muzyka: Dariusz Wychudzki.

Tekst i zdjęcia: Janka Gukiewicz

Post Author: Janka Gukiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *