POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W INTERNACIE EKONOMIKA

„Drogie Koleżanki i Koledzy! Nadszedł czas pożegnania. Czas rozstania z przyjaciółmi, kolegami i wychowawcami. Już niedługo w Waszym życiu pojawią się inni ludzie, inne przeżycia”.

Tymi słowami 2 kwietnia młodsza społeczność Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie rozpoczęła uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów oraz uczniów kończących szkołę zawodową.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystym montażem słowno-muzycznym w wykonaniu młodszych mieszkańców internatu. Po przywitaniu grona wychowawczego i młodzieży nadszedł czas na wspomnienia – młodzież obejrzała prezentację z najważniejszymi wydarzeniami podczas pobytu w internacie. Pojawiły się łzy i śmiech.

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie kierownika internatu – Barbary Konstantynowicz, która uhonorowała przyszłych absolwentów, podziękowała im za wspólnie spędzone lata, za możliwość poznania się, życzyła absolwentom optymizmu i spotkania na swojej drodze samych mądrych ludzi.

Młodzież otrzymała uszyte przez wychowanków i wychowawców maskotki słoniki „Internatki 2019” oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Zwieńczeniem całej uroczystości były wzniosłe słowa absolwentów skierowane do grona wychowawczego oraz kwiaty. Emocje były duże ponieważ przez te kilka lat nawiązały się w tych murach wspaniałe przyjaźnie, miłości, działo się tu wiele łączących sytuacji. Wspólny poczęstunek był miłym akcentem, który zakończył uroczystość.

Absolwentom – wychowankom internatu składamy życzenia sukcesów edukacyjnych  i zawodowych oraz samych pozytywnych chwil.

Tekst: Agnieszka Kołodziejska, Foto: Urszula Piasecka

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *