POŻAR ODPADÓW W FIRMIE RECYKLINGOWEJ NA UL. PRZEMYSŁOWEJ W OSTRÓDZIE

Dziś we wtorek 20 września w godzinach rannych doszło do pożaru na składowisku śmieci w firmie Ostróda Recycling na ul. Przemysłowej.

Podczas normalnej pracy składowiska śmieci doszło do pożaru. Przy rozdrabniania odpadów, a w nich  nieznanego przedmiotu śmieci zapaliły się. Pracownicy zareagowali we właściwy sposób. Przy pomocy ładowarek odsunęli tą część odpadów, która paliła się. Dzięki temu pożar nie rozprzestrzenił się za bardzo. Płonącą część śmieci pracownicy odsunęli na otwartą przestrzeń. Dzięki temu nie stwarzały one zagrożenia dla pozostałej części składowiska. Pożar udało się sprawnie ugasić właśnie dzięki temu, że pracownicy zakładu odpowiednio zareagowali.- powiedział mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy i 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Ornowa, Starych Jabłonek i Miłomłyna. Na szczęście pożar udało się szybko i sprawnie ugasić Przed godziną 10.00 zastępy wracały już do swoich jednostek. – dodał mł. bryg. Marcin Wiśniewski z KP PSP Ostróda

Zdjęcia: KP PSP w Ostródzie, Ostróda Flesz

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *