POWSTAJE LETNIA STREFA OSTRÓDA! NOWE MIEJSCE ROZRYWKI W MIEJSCU TAWERNY U ZDZICHA

Chyba wszyscy ostródzianie znają „Tawernę u Zdzicha” nad Jeziorem Drwęckim. Od jakiegoś czasu można, będąc w jej pobliżu, zauważyć, że coś tam się dzieje, coś tam się zmienia. Nas także to zaciekawiło i do rozmowy zaprosiliśmy osobę, która w dużym stopniu jest odpowiedzialna za te zmiany – Dawida Magierę – właściciela projektu Letnia Strefa Ostróda.

Ostróda Flesz – Dzień dobry Panie Dawidzie. Co dzieje się w Tawernie u Zdzicha? Mógłby nam Pan zdradzić jakieś szczegóły?

Dawid Magiera – W tej chwili to nie jest już Tawerna u Zdzicha, ale Letnia Strefa Ostróda.

– Letnia Strefa Ostróda? Co to będzie?

– Jest to projekt, który zakłada powstanie nowego miejsca rozrywki dla ostródzian, mieszkańców naszego regionu i turystów. Będziemy działali przez 3 dni w tygodniu: piątki, soboty i niedziele. W każdy z tych dni odbywać się będą imprezy w różnych klimatach i skierowane do różnych osób.

– Co w takim razie będzie się działo w piątki?

– Piątki będziemy kierować do młodzieży. Planujemy wtedy koncerty z gwiazdami hip-hopu i Rapu.

– A soboty?

– Soboty będą biesiadne z koncertami formacji Disco Polo lub innych nurtów muzycznych. Zawsze będzie to muzyka na żywo. Do dyspozycji miłośników tańca będą 2 parkiety. Parkiet, który będzie na sali ze sceną koncertową i parkiet biesiadny w ogrodzie. Będzie strefa grillowa z napojami i jedzeniem, otwartym grillem. Jeśli będzie ładna pogoda to wszystko będzie działo się na zewnątrz. Jednak gdyby pogoda nie sprzyjała, to mamy bardzo fajną salę, którą będzie można wykorzystać przy brzydkiej aurze.

– Niedziele?

– Niedzielne popołudnia i wieczorki będą skierowane do wszystkich, ale przede wszystkim do całych rodzin. Będą mogły u nas odbywać się familijne spotkania także dla rodzin z małymi dziećmi. Dzięki temu, że będą darmowe atrakcje dla milusińskich, w tym dmuchańce, trampoliny, animatorzy – rodzice będą mogli odpocząć, coś zjeść, napić się i pośpiewać. Bo w niedzielę będziemy organizować także wieczorki karaoke. Jeśli się przyjmą, to karaoke będziemy także organizować w tygodniu.

– Zapowiada się ciekawie. Zobaczymy jak mieszkańcy Ostródy i wakacyjni goście to odbiorą. A co z wystrojem wnętrza i ogrodem. Wiele osób lubiło „Tawernę u Zdzicha”…

– Założenie jest takie żeby zachować ducha tego miejsca i jego klimat. Wszystko będzie odświeżone, ale z utrzymaniem tego co do tej pory było dobre i się sprawdziło. Chcemy jednak, aby było kolorowo: dużo girlandów, lampek, ogólnie bardzo ciepły klimat.

– Kiedy planujecie otwarcie Letniej Strefy Ostróda?

– Mamy zaplanowane trzydniowe otwarcie.

– Trzydniowe? Jak to?

– Pierwszy dzień to środa -15 czerwca – dzień przed Bożym Ciałem. Odbędzie się wtedy impreza dla młodzieży. Mamy podpisane już kontrakty na 2 koncerty.

W czwartek 16 czerwca planujemy drugi dzień otwarcia i galę Disco Polo. Na pewno będą 2, a może nawet 3 koncerty.

W piątek jest zaplanowana przerwa, ale zapraszamy wszystkich na sobotni after czyli poprawiny. Plany są takie, aby te osoby, które nas odwiedzą w środę i czwartek miały wejście za symboliczną złotówkę na poprawiny w sobotę. Będzie pieczony prosiak, rozlewane piwo i biesiadowanie.

– Czy Letnią Strefę w Ostródzie odwiedzą jakieś gwiazdy? A może nic nie mówimy nie zapeszamy?

– Nie chciałbym zapeszać (śmiech), ale jeśli chodzi o gwiazdy to mamy w planach koncerty gwiazdy polskiego i światowego formatu. Na pewno będzie coś i dla starszych i dla młodszych. Pojawią się gwiazdy z różnych grup muzycznych należących do Disco Polo np. formacja Akcent i Zenon Martyniuk, Boys , czy Mig oraz wykonawcy muzyki hip-hop czy Rap: Smolasty, Kali, Paluch, Malik Montana czy Mr. Polska.

– Czy chciałby Pan coś od siebie dodać?

– Bardzo gorąco zapraszamy na nasze social media Letnia Strefa Ostróda do odwiedzania do lajkowania. Wszystkie informacje o imprezach będą się znajdowały na naszych fanpagach.

– My z kolei zapraszamy do śledzenia Ostróda Flesz. U nas również znajdziecie informacje o Letniej Strefie, a także różne niespodzianki z nią związane. Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Marzena Matuszka

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *