POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W 100-LECIE POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

Wczoraj 30 lipca, ostródzcy policjanci obchodzili swoje święto. Z tej okazji w Parku Miejskim w Morągu odbyły się uroczyste obchody Święta Policji w 100 Rocznicę Powołania Policji Państwowej.

W tym roku ponad 60 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie uzyskało awanse na wyższe stopnie służbowe. Akty mianowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Ostródzie nadinsp. Tomasz Klimek.

Święto policji przypada 24 lipca, w rocznicę powołania przez Sejm II RP Policji Państwowej. W tym roku polska Policja obchodzi  100 rocznicę powołania i dlatego jest to szczególny rok dla tej formacji.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku nadinsp. Tomaszowi Klimkowi przez dowódcę uroczystości nadkom. Bogdana Królikowskiego oraz odśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski, który przywitał wszystkich gości. W swoim wystąpieniu komendant podziękował policjantom i pracownikom ostródzkiej komendy za zaangażowanie i trud włożony w codzienną służbę. Słowa podziękowania skierował także do przedstawicieli władz samorządowych i przedstawicieli instytucji za współpracę i wsparcie działań podejmowanych przez policjantów na rzecz bezpieczeństwa.

Kolejnym puntem uroczystości było wręczenie medali, odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awans otrzymało ponad 60 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek pogratulował awansowanym i wyróżnionym, podkreślił wagę zawodu policjanta oraz życzył dalszych sukcesów zarówno zawodowych jak i tych w życiu prywatnym.

W imieniu przedstawicieli władz samorządowych Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski podziękował policjantom za codzienną służbę i wyraził słowa uznania wobec trudu jaki policjanci podejmują w codziennej pracy.

Następnie głos zabrał gospodarz miejsca – Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Miasta i Gminy Morąg. W imieniu Posła na sejm RP Zbigniewa Babalskiego wystąpił Zbigniew Zabłocki a w imieniu Senator RP Bogusławy Orzechowskiej – Stanisław Orzechowski. List gratulacyjny Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina odczytał Andrzej Pełziński – Kierownik Biura ds. Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego.

Po oficjalnym zakończeniu uroczystego apelu nadszedł czas na składanie życzeń i gratulacji wszystkim awansowanym i odznaczonym.

W tym dniu policjanci powrócili raz jeszcze do dnia 24 lipca 2019 roku kiedy to Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie z rąk Prezydenta RP otrzymał stopień nadinspektora. Gratulacje i życzenia popłynęły z ust policjantów, samorządowców i wszystkich zgromadzonych na placu gości.

Uroczysty apel był tylko częścią tegorocznych Powiatowych Obchodów Święta Policji. W tym dniu w Parku Miejskim zgromadziły się również współpracujące z Policją służby, które przygotowały stoiska promocyjne. Odwiedzający mieli okazję obejrzeć sprzęt jakim na co dzień posługują się funkcjonariusze i porozmawiać o ich pracy.Obok stanowiska policyjnego stanęły stoiska Żandarmerii Wojskowej, Polskiego Czerwonego Krzyża, 20 Brygady Zmechanizowanej, Wojsk Obrony Terytorialnej,  Krajowej Administracji Skarbowej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Urzędu Miasta w Morągu.

Na placu popłynęła też krew – ponieważ trwała honorowa akcja krwiodawstwa.

KPP Ostróda

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *