KOBIETA POTRĄCONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH W OSTRÓDZIE Z OBRAŻENIAMI W SZPITALU

Wczoraj, w poniedziałek 9 stycznia, wieczorem na ul. Jagiełły doszło do potrącenia pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych.

Wczoraj (09.01.23) wieczorem w Ostródzie na przejściu dla pieszych w obrębie skrzyżowania  ul. Jagiełły z ul. Sportową doszło do potrącenia 53-letniej kobiety. Kierujący osobowym nissanem 59-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku wykonali czynności z udziałem kierującego oraz sporządzili niezbędną dokumentację. Opisana sytuacja będzie przedmiotem policyjnego dochodzenia .

Przypominamy !

Obecnie zmierzch zapada wcześniej. Człowiek poruszający się wzdłuż drogi, a nawet przechodzący przez jezdnię w terenie zabudowanym i przy świetle lamp, jeśli nie ma odblasków – jest słabo widoczny dla kierowcy.
Zapewne niejeden kierowca, który choć raz jechał po zmroku i mijał ubranego w ciemne kolory pieszego lub rowerzystę, wie, jak trudno go zauważyć, a tym bardziej – w ostatniej chwili wyminąć. Wynika to z tego, że po zmroku, na nieoświetlonej drodze pieszy jest widoczny dopiero z 20 metrów. Natomiast jeśli ma odblaski to widoczny jest już ze 150 metrów.
Obowiązek noszenia elementów odblaskowych dotyczy wszystkich pieszych (niezależnie od wieku), którzy po zmroku poruszają się poboczem drogi w obszarze niezabudowanym. Pieszy może się poruszać bez elementów odblaskowych po zmierzchu i poza obszarem zabudowanym jedynie po drodze przeznaczonej wyłącznie dla niego lub po chodniku, bądź też w strefie zamieszkania.

KPP Ostróda, (mp)

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *