POSZUKIWANY OD ROKU OSTRÓDZIANIN ZATRZYMANY W OLSZTYNIE

Zespół Poszukiwań Celowych to policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniami. 36 – letni mieszkaniec Ostródy miał możliwość poznania ich najwyższego kunsztu. Mieszkaniec Ostródy miał rzekomo znajdować się za granicą, jak się jednak okazało do ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości wybrał stolicę Warmii i Mazur. Mężczyzna poszukiwany był za przestępstwa narkotykowe, w przeszłości był już karany i odbywał kary pozbawienia wolności za swoje czyny. I tym razem będzie musiał spędzić za więziennymi kratami 3 lata.

Zespół Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zajmuję się na co dzień zaginięciami osób. Codziennie z całego regionu spływają informacje dotyczące tej kategorii zdarzeń. Funkcjonariusze każde zgłoszenie analizują bardzo dokładnie, bardzo często włączają się do działań, aby wesprzeć funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych.

I tak było w tym konkretnym przypadku. Mianowicie Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie poszukiwała 36 – letniego Adama K. Mężczyzna ukrywał się od ubiegłego roku, niepotwierdzone źródła mówiły, że mężczyzna może przebywać poza granicami kraju.

Na początku tego roku Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania. Powodem poszukiwań mieszkańca Ostródy miała być przestępczość narkotykowa. Nadmienić należy, że 36 – latek był już w przeszłości karany m. in. za groźby, wymuszenia rozbójnicze, zniszczenia mienia i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za te przestępstwa ostródzianin spędził za kratami 8 lat życia. Po wyjściu na wolność w 2016 roku, zaczął zajmować się nielegalną w Polsce uprawą konopi indyjskich. I właśnie za to przestępstwo mężczyzna był poszukiwany.

Policjantom z Ostródy pomogli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy ustalili, że Adam K. może przebywać na terenie Olsztyna. I rzeczywiście ustalenia policjantów potwierdziły się, mężczyzna wynajmował mieszkanie w Olsztynie od kilku miesięcy. Poszukiwany robił wszystko aby organy ścigania sądziły, że znajduje się on poza granicami państwa.

Mężczyzna został zatrzymany (17.06.19r) w godzinach wieczornych przed klatką budynku w którym wynajmował mieszkanie. Adam K. był kompletnie zaskoczony wizytą nieumundurowanych policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Wczoraj (18.06.19r) mężczyzna trafił za więzienne mury gdzie spędzi najbliższe 3 lata.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *