POSTĘPUJE BUDOWA CENTRUM HANDLOWEGO PRZY UL. GRUNWALDZKIEJ W OSTRÓDZIE (FOTO)

Szybko postępuje budowa nowego centrum handlowego przy ul. Grunwaldzkiej i Składowej w Ostródzie, na terenach na których wcześniej znajdował się GS.

W lutym rozpoczęło się porządkowanie terenu, tymczasem po 3 miesiącach widać duży postęp prac. Z dnia na dzień zakres wykonanych prac jest coraz większy, co możecie zobaczyć na naszych zdjęciach poniżej.
Przypomnijmy, że według zapowiedzi otwarcie obiektu planowane jest jeszcze w tym roku. W ramach prac powstaną 4 odrębne budynki każdy z własnym parkingiem o łącznej pojemności 250 miejsc postojowych. Inwestycja będzie połączona z ulicą Grunwaldzką dwoma zjazdami komunikacyjnymi a kolejne dwa zjazdy zostaną zrealizowane w ciągu ul. Składowej.

Port A-Centrum w Ostródzie ma być nowoczesnym centrum handlowym o powierzchni najmu wynoszącej około 10 000 metrów kwadratowych, na której otwartych zostanie kilkanaście sklepów i punktów usługowych.

Łącznie powstanie 15 jednostek dla usług biznesowych, które będą obsługiwały różnorodne usługi, w tym usługi komercyjne. Inwestycja ma spowodować rozwój długo zaniedbanego obszaru, w tym całkowitą przebudowę ulicy Składowej, która będzie w 100% finansowana ze środków inwestora. Ponadto w ramach przebudowy układu drogowego ul. Składowej powstaną m.in. chodniki i zatoki autobusowe. W Portu A-Centrum zatrudnienie znajdzie co najmniej 120 osób.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *