PORAŻKA SOKOŁA W SPARINGU Z GKS WIKIELEC I STRATA NAJLEPSZEGO STRZELCA OSTRÓDZIAN

W rozegranym w sobotę 18 lutego meczu kontrolnym Sokół na własnym boisku z GKS Wikielec 1:2, jednak wiadomością dnia było odejście z Ostródy do II-ligowego Motoru Lublin najlepszego strzelca zespołu Dawida Kasprzyka.

Jak poinformował Sokół Ostróda:
Nasz najlepszy strzelec został nowym zawodnikiem drugoligowego Motoru Lublin. Klub z Lublina aktywował zapisaną w kontrakcie kwotę odstępnego, przez co nasz klub nie musiał wyrażać zgody na transfer.
Dawid, dziękujemy za grę w Sokole, za ogromny wkład w wyniki „Trójkolorowych”, zarówno na boisku, jak i poza nim oraz życzymy powodzenia w nowych barwach.
To spore osłabienie naszego III-ligowca przed rozpoczynającą się za niedługo rundą wiosenną.

W składzie Sokoła na mecz z liderem IV ligi zabrakło kontuzjowanych: Michała Kiełtyki, Adriana Morawskiego, Błażeja Klimka oraz Huberta Radzkiego. Pierwsi trzej zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera już na najbliższy sparing z Olimpią Grudziądz. Największym jednak osłabieniem był brak Dawida Kasprzyka, który został nowym piłkarzem drugoligowego Motoru Lublin.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli „Trójkolorowi”, lecz brakowało ostatniego podania i wykończenia akcji. Pewnym usprawiedliwieniem był fakt, że piłkarze odczuwali trudy intensywnych treningów i środowego sparingu ze Świtem Skolwin.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Wynik otworzyli goście w 59 minucie, kiedy z rzutu karnego gola zdobył Piotr Kacperek. Wyrównał w 77 minucie Damian Lubak, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem GKSu. Gola na wagę zwycięstwa zdobyli przejezdni w 82 minucie po po rzucie rożnym strzale z głowy Białorusina Vladislava Krasovskiya.

Sokół Ostróda – GKS Wikielec 1:2 (0:0)

Bramki: Lubak 77’ – Kacperek 59’ (k), Krasovskiy 82’

Sokół: Florczak – Pawluczuk, Porębski, Dowgiałło, Kventsar, Mościcki, Szałkowski, Furman, Święty, Mysiorski, Stefański oraz Leszczyński, Musiński, Banul, Lubak.

Ostatni sparing w tym okresie przygotowawczym Sokół zagra niedzielę 26 lutego. Najprawdopodobniej w Grudziądzu zmierzy się z miejscową Olimpią.

Źródło: Sokół Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *