Popielaty blond koloryzacja włosów

POPIELATY BLOND – CO TO ZA KOLOR I JAK GO UZYSKAĆ?

Popielaty blond to ogólna nazwa dla chłodnych blondów, które delikatnie wpadają w szare, białe i srebrne tony. Odcienie mieszczące się w tej kategorii są bardzo twarzowe i pięknie podkreślają kobiece rysy twarzy. Popielaty blond świetnie wpisuje się we współczesne trendy modowe, dlatego jest chętnie wybierany przez gwiazdy show-biznesu. Czy ten kolor będzie dla Ciebie dobry? Jak go uzyskać? Podpowiadamy!

Popielaty blond — jak wygląda i komu pasuje?

Chłodne odcienie blondu cieszą się niesłabnącą popularnością. Popielaty blond plasuje się, gdzieś pomiędzy szarym a platynowym blondem. Ten kolor wygląda niezwykle szykownie, tajemniczo i zmysłowo. Bardzo ciekawym wyborem będzie na przykład farba do włosów popielaty blond z dodatkiem perłowych tonów. Są to drobne refleksy, które rozjaśniają twarz i optycznie ją odmładzają. Popielaty blond pasuje przede wszystkim osobom o jasnej karnacji i niebieskich lub zielonych oczach. Nie oznacza to jednak, że osoby o ciemniejszej karnacji nie mogą zafarbować włosów na ten kolor. Wręcz przeciwnie, umiejętnie dobrany odcień wspaniale podkreśli również oliwkową cerę. Alternatywą dla pełnej koloryzacji może być wykonanie samych pasemek, refleksów lub użycie popielatego blondu jako jednego z elementów balejażu. Warto podkreślić, że popielaty blond wygląda efektownie zarówno na krótkich, jak i na długich włosach.

Jak uzyskać popielaty blond?

Popielaty blond, podobnie jak i inne odcienie chłodnego blondu, jest dosyć trudny do uzyskania. W tym celu bardzo często trzeba przeprowadzić kilka koloryzacji przy użyciu dobrej jakości produktów. Rozjaśnianie włosów możesz wykonać samodzielnie w domu lub w renomowanym salonie fryzjerskim. Jeśli konieczne będzie przeprowadzenie 2-3 koloryzacji, to pamiętaj, aby zachować między nimi odpowiednie odstępy. Zbyt częste farbowanie włosów może znacząco osłabić ich strukturę i zniszczyć delikatne końcówki. Popielaty blond najtrudniej jest uzyskać na bardzo ciemnych włosach. W takim wypadku kluczowe będzie wybranie właściwej farby, dzięki której otrzymasz dokładnie taki kolor, jaki sobie wymarzyłaś.

Jak dbać o popielaty blond?

Popielaty blond to kolor, który jest trudny do uzyskania i trudny do utrzymania. Szczególnie problematyczne może być zachowanie tego koloru na włosach, które wcześniej wpadały w ciepłe tony. Jeśli chcesz, aby popielaty blond wspaniale prezentował się przez wiele miesięcy, musisz o swoje włosy odpowiednio zadbać. Specjaliści zalecają, aby do włosów w kolorze popielatego blondu stosować kosmetyki z niebieskimi i fioletowymi pigmentami. Tego rodzaju produkty trzeba używać z należytą ostrożnością. Niewłaściwa aplikacja lub zbyt późne spłukanie preparatu może doprowadzić do powstania widocznych refleksów w kolorze niebieskim, lub fioletowym. Takiej sytuacji możesz unikać, jeśli będziesz ściśle stosować się do instrukcji dołączonej do opakowania.

Popielaty blond to bardzo efektowny kolor, który przykuwa uwagę i umożliwia stworzenie ponadczasowej fryzury. Jeśli marzysz o włosach w kolorze popielatego blondu, to musisz przygotować się na co najmniej kilka koloryzacji. Gdy już uzyskasz upragniony efekt, nie zapomnij o stosowaniu odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki nim kolor będzie wyraźny, lśniący i subtelnie rozświetlony.

tekst sponsorowany

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *