POMÓŻMY WRÓCIĆ DO DOMU KUBUSIOWI I INNYM ZAGUBIONYM W SYLWESTRA CZWORONOGOM!!!

Tak jak i w całej Polsce również w Ostródzie i jej okolicach ciągle jeszcze błąkają się zagubione podczas Sylwestra czworonogi.

 

EDYCJA: KUBUŚ WRÓCIŁ SZCZĘŚLIWIE DO DOMU!!!

Wciąż jest również poszukiwany piesek ze zdjęcia w naszym artykule.Samczyk w typie Shih Tzu ma na imię Kubuś. Wystraszył się petard i zaginął w Sylwestra na ul. Jaracza w Ostródzie około godziny 22:00. Podajemy nr telefonu do właścicielki Pani Angeliki: 881-091-553. Prosimy o udostępnianie naszego postu, aby Kubuś mógł wrócić do domku, gdzie czeka na niego zmartwiona właścicielka.

Nie przechodźmy więc obojętnie obok psa czy kota, który chodzi samotnie w tym okresie po naszym mieście czy w jego okolicach.

Jak widać wielu właścicieli wciąż jeszcze poszukuje swoich kudłatych pupilów, które wystraszyły fajerwerki bądź petardy. Pomóżmy tym czworonogom powrócić szczęśliwie do domu.

Co można zrobić w sytuacji kiedy widzimy błąkające się bez właściciela zwierzę:

– sprawdzić czy zwierzę posiada adresówkę, a jeśli tak powiadomić jego właściciela

-pójść do weterynarza ze znalezionym czworonogiem i tam sprawdzić, czy posiada on zarejestrowany chip i czy znajdują się na nim dane, które pomogą wrócić zwierzakowi do domu

-powiadomić Straż Miejską, a jeśli zachodzi taka potrzeba to i policję

-powiadomić miejscowe schronisko

-zabezpieczyć zwierzę (w miarę możliwości ) w spokojnym i bezpiecznym miejscu

-zrobić zdjęcie i zamieścić je na Facebook’u lub rozwiesić ogłoszenia papierowe w okolicy. Podajemy linki grup poszukiwawczych z naszego regionu: Zaginione / Znalezione zwierzęta Ostróda i okolice

ZNALEZIONE/ ZAGINIONE ZWIERZĘTA NA TERENIE POWIAT OSTRÓDZKI I OLSZTYŃSKI

-jeśli znajdziemy ranne lub chore zwierzę powiadomić odpowiednie służby (Straż Miejska, policja, schronisko, urzędnik gminny) lub zawieźć je do weterynarza, aby ten udzielił pomocy.

 

Post Author: Marzena Matuszka

2 thoughts on “POMÓŻMY WRÓCIĆ DO DOMU KUBUSIOWI I INNYM ZAGUBIONYM W SYLWESTRA CZWORONOGOM!!!

  olo

  (2 stycznia 2019 - 14:59)

  a co pies o tej porze w Sylwestra robi sam na dworze?
  nierozgarnięty, nieodpowiedzialny Opiekun !!!

  Paulina

  (3 stycznia 2019 - 22:35)

  Nieogarniętym to jesteś Ty, pisząc taki bezpodstawnie oskarżający i oceniający komentarz. Pies był z właścicielem na spacerze o 22:00 – jak codzień. Jak można pisać takie rzeczy, gdy załamani właściciele robią wszystko żeby odnaleźć swojego psa. Zastanów się nas sobą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *