POMÓŻMY OSTRÓDZKIEJ KOCIARNI W ZAKUPIE KOTOWOZU!

„Kociarnia” w Ostródzie to miejsce do którego trafiają często porzucone i chore ale przede wszystkim bezdomne, niechciane koty.

Tak to opisują ludzi, którzy w niej działają:

Koty trafiają do Kociarni z różnych miejsc, w różnym stanie, z różną przeszłością.

To co robimy na wstępie to jedziemy z kotem do lekarza, badamy, robimy testy, sprawdzamy ogólną kondycję.

Czasem kończy się na jednej, dwóch wizytach gdy kitku jest zdrowie i wymaga tylko profilaktyki (szczepienia, kastracja) a czasem leczenie kota to niekończąca się historia.

Kociarnia to także łapanki kotów wolno żyjących. To jest główny cel działania Kociarni, ale przez to że mamy zbyt mało wolontariuszy aby zająć się kotami, które już są w Kociarni – łapanki odbywają się tylko w trybie doraźnym.

Do tego dochodzą zakupy chemii, leków, odbiór darów od darczyńców. (…)

Obecnie odbywa się to tak, że wolontariusze robią takie wyjazdy swoimi prywatnymi samochodami. Efekt jest taki, że za ich dobre serca, czas i paliwo dostają zasikane siedzenia i unoszący się w samochodzie aromat kociej karmy.

Dlatego też chcemy aby Kociarnia miała swój kotowóz. Jest to o tyle wygodne że część wolontariuszy ma prawo jazdy, ale nie posiada auta. Więc możliwość mobilnego działania Kociarni znacząco by wzrosła, gdyby kotowóz był zawsze gotowy do akcji.

Wydawać by się mogło że to zbytek, ale gdy mamy kumulację zachorowań to takich wyjazdów potrafi być w tygodniu ok. 20.

Dlatego osobom, które są najbardziej z Kociarnią związane bardzo zależy na zakupie samochodu – „Kotowozu”, który by pomógł wolontariuszom w codziennej opiece nad kotami.

 

Podajemy link do zbiórki na jego zakup: https://pomagam.pl/urodzinyagipentelk?fbclid=IwAR1LMdqF8YQe2d_XTmCGul56qzTYk6IuD8U5Essm_228VEO6bgGr0B_EXak

Zdjęcie: Kociarnia

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *