POLICYJNY WEEKEND – TRAGICZNY WYPADEK W SAMBOROWIE, KOLIZJE I PIJANI KIEROWCY

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji i 1 tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali również 5 kierowców, którzy zdecydowali się jechać „na podwójnym gazie”.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, o którym już Was informowaliśmy, doszło w sobotę 18 maja około godz. 13:00 na DK- 16 w Samborowie. Zderzyły się tam czołowo bmw i mitsubishi. Śmierć na miejscu poniosła pasażerka bmw – 32-letnia mieszkanka naszego powiatu. Pozostałe 4 osoby uczestniczące w wypadku zostały przetransportowane do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Weekend w statystykach

Od piątkowego popołudnia do niedzieli włącznie na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji drogowych. W ręce policjantów trafiło również 5 kierowców, którzy zdecydowali się jechać „na podwójnym gazie”.

W sobotę funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego kierowcę mercedesa. Badanie mężczyzny wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponad 1,5 promila wykazało natomiast badanie 49-latka – motorowerzysty, mieszkańca gminy Ostróda.

Niechlubnym rekordzistą w tym gronie został jednak 55-letni mieszkaniec gminy Małdyty, który kierował motorowerem mając w organizmie blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.

Kierowcy stracili już prawa jazdy a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci zatrzymali również dwóch kierowców, których badanie wykazało poniżej pół promila. Mimo, iż jest to wartość wykroczeniowa, mężczyźni również musieli pożegnać się ze swoimi prawami jazdy i również odpowiedzą przed sądem.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *