POLICYJNI PRZEWODNICY PSÓW NA SZKOLENIU W OSTRÓDZIE

W miniony poniedziałek (30.07.2018r) na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie odbyło się spotkanie przewodników psów z terenu Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas spotkania odbył się pokaz szkoleniowy. Policjanci prezentowali sposoby wykorzystywania policyjnych psów w służbie. Odbył się pokaz tropienia, pokaz wykorzystania psa podczas zatrzymania agresywnego przestępcy oraz pokaz ogólnego posłuszeństwa czworonoga.

W szkoleniu udział wzięli finaliści  Wojewódzkich Eliminacji do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Polski. Jednym z uczestników szkolenia był  morąski przewodnik sierż. szt. Piotr Anuszewski wraz ze swoim psem Tasmanem, który zajął III miejsce w wojewódzkich eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji.  Eliminacje miały miejsce w  czerwcu tego roku na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Szkoleniu przyglądała się Senator RP Bogusława Orzechowska i zebrani goście. Przy okazji szkolenia omówiono podstawowe zasady  bezpieczeństwa w przypadku ataku groźnego zwierzęcia.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *