POLICYJNE PODSUMOWANIE WEEKENDU – BEZ WYPADKÓW, ZA TO NIE ZABRAKŁO PIJANYCH KIEROWCÓW

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu obeszło się bez wypadków drogowych. 

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 8 niegroźnych kolizji drogowych. Obyło się na szczęście bez wypadków. Policjanci zatrzymali 3 dokumenty prawa jazdy, w tym jedno za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz 3 dowody rejestracyjne. Ujawnili 3 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 3 kierowców, którzy poruszali się pojazdami nie mając do tego uprawnień.  Funkcjonariusze ponadto nałożyli na kierujących 51 mandatów. Dwa z tych mandatów dostał nieodpowiedzialny rodzić, który kierując pojazdem na kolanach trzymał 2,5 letnie dziecko.

Mundurowi ponadto skontrolowali 220 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Pomimo apeli w miniony weekend nie obyło się bez nieodpowiedzialnych kierowców, którzy prowadzili pojazdy pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Tym razem w ręce policjantów  trafiło 2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych kierujących miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie i za wszelką cenę tłumaczył policjantom, że nie spożywał żadnych trunków. Twierdził, że promile w jego organizmie to sprawka sosu czosnkowego na bazie alkoholu, którego zjadł nadmierną ilość.

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *