POLICJANT Z OSTRÓDY ODWIEDZIŁ NAJMŁODSZYCH ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TUSZEWIE

Wraz z pierwszym dzwonkiem ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci przez cały rok szkolny odwiedzają dzieci i młodzież rozmawiając z nimi o bezpieczeństwie. Tym razem funkcjonariusz z ostródzkiej drogówki odwiedził najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Tuszewie.

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, tak jak każdego roku, policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczne. Działania te odbywają się w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. W dalszym ciągu, ze względu na panującą epidemię spotkania z uczniami obwarowane są szczególnymi zasadami i odbywają się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

W poniedziałek (11.10.2021r.) policjant z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedził przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Tuszewie. Funkcjonariusz omówił zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, domu, szkole jak i na podwórku. Z uwagi na zmieniającą się porę roku, policjant przypomniał najmłodszym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *