POLICJANT Z DĄBRÓWNA UWOLNIŁ Z MIESZKANIA 2-LETNIE DZIECKO, GDY OPIEKUNKA ZMARŁA

Dzięki szybkiej reakcji policjanta z Posterunku Policji w Dąbrównie, będącego po służbie, udało się uwolnić z zamkniętego mieszkania 2-letnie dziecko. Niestety jego opiekunki pomimo reanimacji nie udało się uratować.

W miniony piątek 26 lipca około godziny 16:00 asp. Michał Jenczyk – dzielnicowy z posterunku policji w Dąbrównie usłyszał krzyki dobiegające zza okna. Po wyjściu przed blok okazało się, że w mieszkaniu jego sąsiadów znajdującym się w klatce obok przebywa pod opieką opiekunki 2-letnie dziecko. Z mieszkania dochodził płacz dziecka a kobieta nie otwierała drzwi. Na miejscu byli syn i mąż kobiety. Podejrzewali, że mogło się coś stać, a żaden z nich nie miał kluczy do tego mieszkania.

Asp. Michał Jenczyk niewiele się zastanawiając wyłamał drzwi od lokalu i wszedł do środka. Przypuszczenia członków rodziny potwierdziły się . W jednym z pokoi na podłodze leżała kobieta, a obok niej siedziało zapłakane, przerażone, małe dziecko. Dziecko trafiło pod opiekę ojca a funkcjonariusz natychmiast rozpoczął resuscytacje kobiety. Później z pomocą przyszli mu strażacy, a następnie ratownicy. Pomimo prób niestety nie udało się przywrócić kobiecie czynności życiowych. Dziecko natomiast jest całe i zdrowe.

Policjant podejmując decyzję o wyłamaniu drzwi od mieszkania doskonale wiedział że najważniejszy w ratowaniu życia jest czas. Policjant zna algorytmy postępowania w takich sytuacjach ponieważ skończył specjalistyczne kursy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Funkcjonariusz aktualnie pracuje jako dzielnicowy na Posterunku Policji w Dąbrównie.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

1 thought on “POLICJANT Z DĄBRÓWNA UWOLNIŁ Z MIESZKANIA 2-LETNIE DZIECKO, GDY OPIEKUNKA ZMARŁA

    Hammer

    (30 lipca 2019 - 15:13)

    Szkoda ze wiecej takich nie ma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *