POLICJANCI ZNALEŹLI UŻYTKOWNIKÓW NIEBIESKIEGO VOLKSWAGENA POSZUKIWANEGO PO KOLIZJI NA S7 NA TRASIE OSTRÓDA – OLSZTYNEK

O kolizji na S7 na trasie Ostróda-Olsztynek, które miała miejsce w sobotę 6 sierpnia pisaliśmy już dwukrotnie.

Poniżej publikujemy linki do naszych artykułów:

RODZINA Z 4-LETNIM DZIECKIEM OTARŁA SIĘ O ŚMIERĆ! POSZUKUJĄ KIEROWCY NIEBIESKIEGO VOLKSWAGENA

MAMY INFORMACJĘ OD POLICJI W SPRAWIE ZAJECHANIA(?) DROGI I KOLIZJI NA S7 POD OLSZTYNKIEM

Policja ma już nowe, dodatkowe informacje na temat zdarzenia m. in. dotyczące osoby, która była wówczas kierowcą niebieskiego volkswagena. Poniżej wypowiedź mł. asp. Andrzeja Jurkuna z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające, których celem jest ustalenie wszystkich okoliczności i uczestników zdarzenia drogowego na drodze S7 na trasie Ostróda – Olsztynek. Na tym etapie funkcjonariusze dotarli do kolejnych świadków, którzy są kolejno przesłuchiwani. Z uwagi na fakt, że są to osoby z różnych części kraju, potrzebny jest czas i pomoc policjantów z tamtejszych jednostek Policji.

Olsztyńscy policjanci otrzymali niezbędną informację zwrotną od leasingodawcy i ustalili miejsce gdzie zaparkowany został osobowy volkswagen oraz adres osób mogących być jego użytkownikami. Auto zostało poddane oględzinom, a ustalone osoby (37-latka i 33-latek) w najbliższym czasie zostaną przesłuchane w sprawie okoliczności tego zdarzenia. Od wyników zebranego materiału dowodowego zależą dalsze czynności w tej sprawie.

Policjanci prowadzą postępowanie w kierunku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. W przypadku skierowania sprawy do sądu za popełnione wykroczenia grozi grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych. Ponadto sąd może podjąć decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Należy także pamiętać, że na każdym etapie prowadzonego postępowania kwalifikacja czynu może ulec zmianie.

mł. asp. Andrzej Jurkun, Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *