POLICJANCI ZAPRASZAJĄ MIESZKAŃCÓW GM. ŁUKTA NA KONSULTACJE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zapraszają mieszkańców gminy Łukta na Konsultacje Społeczne pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie realny wpływ”, które trwają od 4 do 30 kwietnia 2022 r.

Konsultacje społeczne to forma dialogu, którą prowadzą policjanci lub przedstawiciele rożnych urzędów z mieszkańcami, po to, by zasięgnąć ich opinii na temat różnych istotnych kwestii. Mówiąc prościej, jest to rozmowa, której celem jest nie tylko poinformowanie mieszkańców o jakichś sprawach, ale także dowiedzenie się, co myślą na ich temat.

Konsultacje zostały zaplanowane w celu dokonania analizy po odtworzeniu Posterunku Policji w Łukcie, a także zbadania opinii lokalnej społeczności odnośnie bezpieczeństwa w powiecie Ostródzkim. Ich celem jest poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy i jednoczesne sprawdzenie, czy czują się bezpiecznie i czy są zadowoleni ze współpracy z Policją.

Podczas konsultacji mieszkańcy będą mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z dbającymi o ich bezpieczeństwo funkcjonariuszami, co w związku z przepisami epidemiologicznymi było dotychczas utrudnione.

W tym celu Kierownik Posterunku Policji w Łukcie st. asp. Karol Górnicki wraz z dzielnicowymi do dnia 30 kwietnia 2022 r. w godzinach urzędowania będą przyjmować wszystkie osoby mające chęć podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wzajemnej współpracy na rzecz bezpieczeństwa.

(mp)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *