„POGRZEB PRAW KOBIET” – ZAPALĄ ZNICZE POD BIUREM PIS-u W OSTRÓDZIE

Dziś o godz. 18:00 w Ostródzie na ul. Jana Pawła II 3 przed biurem poselsko – senatorskim w Ostródzie spotkają się ludzie, którzy zapalą symboliczne znicze, aby wyrazić co myślą o wczorajszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji ze względu na ciężkie uszkodzenia płodu. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Pogrzeb praw kobiet”.

Tak organizatorzy piszą o tym spotkaniu w mediach społecznościowych:

Nie wiemy ile dziewczyn i kobiet w jest dziś wściekłych w Ostródzie po wczorajszym wyroku TK, ale jesteśmy pewne, że nie jesteśmy same.
Partia rządząca rękami Trybunału Konstytucyjnego zafundowała nam pogrzeb Praw Kobiet. Naszych praw, praw naszych córek, przyjaciółek, koleżanek.
Zakaz aborcji ze względu na ciężkie uszkodzenia płodu przyniesie tragedię i cierpienie tysięcy matek, dzieci, rodzin. W praktyce ograniczy też dostęp do badań prenatalnych, a tym samym do bezpiecznego prowadzenia trudnych ciąż. Już i tak było o te badania coraz trudniej.
⬛️ Bezpośrednio odpowiedzialnymi za to co się stało posłowie wnioskodawcy PiS (w tym z naszego województwa) i pełen skład TK.
🕯🕯🕯Dlatego DZIŚ o godzinie 18:00 przyjdziemy na ulicę Jana Pawła III 3, pod biuro poselsko – senatorskie Prawa i Sprawiedliwości w Ostródzie, gdzie symbolicznie zapalimy znicze. Dołączcie do nas🕯🕯🕯
Nie będziemy przemawiać. Nie będziemy się gromadzić. Jest pandemia, ale to nie znaczy, że będziemy bierne.
Jeśli nie możesz przyjść zapal o 18:00 symboliczne światełko 🕯 w oknie.
Jeśli możesz być dziś z nami prosimy o zakrycie ust i nosa, oraz trzymanie dwumetrowego dystansu – zadbajmy o siebie i innych w ten trudny czas ❗️
Link do wydarzenia: Pogrzeb praw kobiet!

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *