PODSUMOWANIE AKCJI DEMOKRACJA W OSTRÓDZIE: PRZEDSTAWIAMY POSTULATY MIESZKAŃCÓW

W niedzielę 23 września w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie spotkali się mieszkańcy miasta, kandydaci w nadchodzących wyborach samorządowych oraz osoby z Akcji Demokracja.

Celem spotkania było wspólne wypracowanie postulatów dla Ostródy na nadchodzące wybory samorządowe. Osoby, które przyszły na wydarzenie podzieliły się na 4 grupy i pracowały w nich nad postulatami według nich ważnymi dla przyszłości naszego miasta.

Treść tych postulatów znajduje się poniżej:

1. Środowisko

Postulat: Zwiększenie terenów zielonych w Ostródzie: Pl. 1000-lecia niech będzie skwerem, a nie parkingiem oraz  zagospodarowanie plaży w Kajkowie. Oprócz tego: połączenie istniejących ścieżek rowerowych, zwiększenie częstotliwości kursów komunikacji miejskiej i zmniejszenie gabarytów pojazdów, regularne badanie zanieczyszczenia powietrza i wód oraz kontrole pieców węglowych.

2. Sprawiedliwość społeczna

Postulat: Postulujemy wprowadzenie oferty kulturalnej dostosowanej do wieku i stanu finansowego ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży, seniorów, wykorzystanie pustych pomieszczeń w CUP, w amfiteatrze i na zamku. Zwiększenie miejsc dziennej opieki nad: niemowlętami (żłobki), dziećmi (przedszkola), seniorami (kluby z opieką).

3. Demokracja

Postulat: Postulujemy, aby konsultacje społeczne były wyprzedzające (przed wiążącymi decyzjami), żeby informacje o nich docierały do wszystkich mieszkańców.

4. Prawa człowieka

Postulat: Wsparcie Polaków z zagranicy – ułatwienie im możliwości wrócenia do Polski, jeśli tego   oczekują.

Nikt z mieszkańców i mieszkanek obecnych na spotkaniu, nie zdecydował się zawiązać grupy w Ostródzie i kontynuować dalej prace nad szukaniem poparcia dla postulatów

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie, daje możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

Jeśli chcesz możesz Ty samodzielnie zdecydować się na stworzenie na bazie postulatów apelu do kandydatów i kandydatek na urząd burmistrza Ostródy i poszukać dla niego szerszego poparcia. W tym celu można korzystać ze strony www.naszademokracja.pl.

Na stronie Akcja Demokracja znajdziecie podstronę poświęconą wyborom (http://www.akcjademokracja.pl/wybory/), a na niej znajdziecie inspirację do działań oraz instrukcję, jak stworzyć apel na stronie www.naszademokracja.pl.

 

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *