CZESŁAW NIEMEN POJAWIŁ SIĘ W OSTRÓDZKIM AMFITEATRZE

Jak już niektórzy mogli się przekonać podczas finału Ostrego Dziania#3 w ostródzkim amfiteatrze pojawił się Czesław Niemen.

Oczywiście nie osobiście ale za sprawą wielkiego murala w holu sali kameralnej amfiteatru. Wizerunek artysty dołączył do wcześniej już uwiecznionych: Kory, Tomasza Stańko, Roberta Brylewskiego i Grzegorza Ciechowskiego. Autorem prac jest Bartek „Johnny” Niewiadomski – ostródzki artysta. Swój wygląd zmieniła również przy okazji klatka schodowa holu, na której znalazły się plakaty z imprezami odbywającymi się wcześniej w amfiteatrze.

Zapraszamy do obejrzenia dzieła artysty już w najbliższym czasie podczas koncertów i imprez w sali kameralnej amfiteatru:

12.10 – koncert Farben Lehre  + Raggabarabanda

17.10 – koncert Pablopavo

19.10 – I Ostródzki Kongres Kobiet

26.10 – Dub Night vol. 4 – Pandadread Sound System + Roots Trippin Sound System

16.11 – 13  Ost Rock Underground Fest (m.in. GaGA Zielone Żabki)

30.11 – koncert zespołu Tabu

06.12 – koncert zespołu Moskwa

13.12 – koncert TeDe

W najbliższą sobotę 12 października w Sali kameralnej amfiteatru odbędzie się kolejny koncert z cyklu Jesień w amfiteatrze. Będzie to koncert zespołów Farben Lehre i Raggabarabanda.
FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Żywiołowe koncerty zawsze grane „na maksa” to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Aktualnie muzycy podczas koncertów promują swoją najnowszą płytę studyjną „Stacja Wolność”, która ukazała się na początku września 2018 roku

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to „Anioły i demony”, „Dobranoc”, „Erato”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Judasz”, „Matura” , „Spodnie z GS-u”, „Stacja Wolność” czy „Terrorystan”.

RAGGABARABANDA powstała na początku 2012 roku w Nasielsku. Bujające reggae, z rockowym pazurem, elementami punka oraz ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy, tak w jednym zdaniu można określić styl grupy.
Zespół wciąż tworzy nowe kompozycje i gra koncerty w całym kraju, przekazując wciąż to nowej publiczności pozytywne wibracje ponad podziałami.
Początek koncertu o godz. 20.00, wstęp 30 zł w przedsprzedaży (bilety do kupienia w amfiteatrze), 40 zł w dniu koncertu.
Szczególy: https://www.facebook.com/events/545679029296253/

Z kolei w czwartek 17 października w Sali kameralnej amfiteatru wystąpi zespół Pablopavo i Ludziki.
Pablopavo powraca do Ostródy w repertuarze z nowej płyty „MARGINAL”!!!!!!!!!

„MARGINAL” to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić albo zbudować. Na płycie znajduje się 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo (choć są dwa wyjątki). Artyści o płycie: Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa.

Przed koncertem o godz. 18.00 będziemy mogli spotkać się z Pawłem Sołtysem vel Pablopavo w amfiteatrze na spotkaniu autorskim poświęconym jego książkom.

https://www.facebook.com/events/509434316516202/

Bilety na koncert w cenie 35 zł można kupić w amfiteatrze w pokoju 105 do godz. 15.30, a także w internecie:

https://ckostroda.interticket.pl/program/pablopavo-i-ludziki-5455

W dniu koncertu cena 45 zł.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2406665132939539/

 

 

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *