PŁONĘŁY ULE PRZY UL. PLEBISCYTOWEJ W OSTRÓDZIE

W środę 23 marca o godz. 20:10 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o prawdopodobnym pożarze lasu rozprzestrzeniającym się w kierunku budynków mieszkalnych w pobliżu ul. Plebiscytowej w Ostródzie.

Jak poinformował nas st. kpt. Łukasz Zaniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, w związku z panującym stopniem zagrożenia pożarowego w lasach do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej (JRG Ostróda, OSP Ostróda, OSP Miłomłyn, OSP KSRG Ornowo, OSP Stare Jabłonki).

Na miejscu zdarzenia zastano 2 ule objęte pożarem, który przypuszczalnie powstał na skutek rozprzestrzenienia się ognia z wypalanych w pobliżu pozostałości roślinnych. Uratowano 10 pozostałych uli. W interwencji brały udział także straż miejska i patrol policji, który podejmował czynności w związku z określeniem przyczyny zdarzenia – informuje st. kpt. Łukasz Zaniewski

Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie

Apeluje o niewypalanie pozostałości roślinnych, zwłaszcza w aktualnie panujących warunkach atmosferycznych, co jak pokazuje powyższy przypadek może nieść bezpośrednie zagrożenie dla życia, zdrowia lub mienia. Pozostałości roślinne są także objęte obowiązkiem selektywnego zbierania i ich wypalanie jest niezgodne z Ustawą z dnia 14 grudnia 2002r. o odpadach oraz Ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Zdjęcie przykładowe

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *