Zamknij

Dobre wyniki zawodników AMK Enduro Grunwald w Mistrzostwach i Pucharze Polski w Cross Country

11:30, 18.04.2024 redakcja Aktualizacja: 18:58, 18.04.2024
Skomentuj

Za nami kolejne zmagania w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Cross Country. W dniach 13-14 kwietnia w Kwidzynie odbyła się III i IV Runda MP i PP Cross Country. Zawodnicy ścigali się na torze motocrossowym Kwidzyn-Bądki, na który zaprosił Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego. Wśród startujących tam teamów nie zabrakło także zawodników AMK Enduro Grunwald, którzy dobrze się zaprezentowali, stając także na podium.

Zawodnicy klubu z Grunwaldu, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i zdobyli trofea to: Łukasz Kurowski QURAK, Krzysztof Wini, Robert Szemryk, Sebastian Bruzda i Maciek Michalak.

Przedstawiamy wyniki jakie osiągnęli zawodnicy AMK Enduro Grunwald podczas III i IV rundy w poszczególnych klasach.

Mistrzostwa Polski

W Mistrzostwach Polski w Klasie Masters bezbłędnie pojechał Łukasz Kurowski, zwyciężając zajął 1 miejsce. Tuż za nim na drugim uplasował się Krzysztof Winnicki. Paweł Ćwik zakończył wyścig na miejscu 7. Niestety pecha miał Grzegorz Podlipski, który ostatecznie zajął miejsce 9, a po upadku w niedzielnym wyścigu maszyna nie pozwoliła kontynuować wyścigu. Dariusz Jaworski uplasował się na 11 pozycji. Tego zawodnika także dotknął pech i po poważnym upadku w pierwszym dniu, kiedy to doznał kontuzji Darek nie wystartował w niedzielnym wyścigu.
W Klasie Senior Mateusz Myśliński zajął miejsce 7, a Przemysław Koszela 10-te.
W Klasie Junior Kacper Ceberek w sobotę ukończył wyścig na pozycji 3. Niedziela nie była już tak udana, gdyż po upadku Kacper zajął pozycję 5. Ostatecznie całe zawody skończył na pozycji 4.

Puchar Polski

W Klasie Junior Maciej Michalak po dwóch dniach ściągania zajął świetną 3 pozycję.
W Klasie Senior Robert Szemryk wygrał całe zawody! Tuż za nim, na drugiej lokacie uplasował się Sebastian Bruzda.
W Klasie Senior 2 Kacper Tereba skończył na pozycji 5, Przemysław Więcki na pozycji 6, a Bartosz Kierzycki był 8. Michał Górnik zajął pozycję 8 biorąc udział tylko w niedzielnym wyścigu.
W Klasie Masters Łukasz Koszczał skończył na pozycji 9, a Janusz Mitko na pozycji 10.

Warto dodać, że AMK Enduro Grunwald w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w klasyfikacji klubowej zajmuje na tą chwilę pozycję 2! To świetny wynik! Gratulujemy!

Dziękujemy całej drużynie za dołożenie swojej cegiełki i wielki trud jaki włożyliście, aby ten wynik był wysoki. Dziękujemy kibicom , rodzinom i sponsorom za tak duże wsparcie Tego weekendu mieliśmy przyjemność odwiedzić Miasto Kwidzyn i wziąć udział w III i IV rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w dyscyplinie Cross Country. Bardzo nam miło wspomnieć, że wyniki klubu są co raz lepsze a koledzy z załogi jadą co raz szybciej, odnosząc przy tym świetne wyniki. Dziękujemy organizatorom za bardzo dobre przygotowanie trasy , oraz organizację imprezy na najwyższym poziomie - podsumowuje zawody klub AMK Enduro Grunwald.