PIOTR ŁOJEK Z OSTRÓDY WYGRYWA W SWOJEJ KATEGORII UKIEL PÓŁMARATON W OLSZTYNIE!!!

W niedzielę 17 września w Olsztynie odbył się Alior Bank Ukiel Półmaraton Olsztyn. Fantastycznie na dystansie ponad 21 kilometrów spisał się młody, 19-letni ostródzianin Piotr Łojek, który w kategorii wiekowej 16-29 lat okazał się bezkonkurencyjny i stanął na najwyższym stopniu podium!

O tym, że nie były to najłatwiejsze zawody niech świadczy fakt, że choć zapisanych było około 500 biegaczy, do mety dobiegło 238. Tym bardziej należy docenić świetną postawę ostródzianina Piotra Łojka, który zmagał się podczas dystansu z własnymi słabościami i rywalami. Zmagał się zwycięsko!


Na metę przybiegł w czasie 1 godziny 38 minut i 59 sekund. Jak się okazało, dało to ostatecznie tryumf w kategorii wiekowej 16-29 lat i w kategorii open 27 miejsce.

Jak powiedział nam Piotr po zwycięskim biegu:

VII Ukiel Olsztyn Półmaraton był moim drugim półmaratonem w życiu. Trasa biegu mimo pięknych walorów krajobrazowych była trudna technicznie ze względu na ukształtowanie terenu oraz wysoką temperaturę powietrza. Zdobycie pierwszego miejsca w kategorii 16-29lat było dla mnie wielkim zaskoczeniem i osiągnięciem życiowym.

Piotr Łojek ma 19 lat i uczy się w piątej klasie Technikum Informatycznego w zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie.

Serdecznie gratulujemy!

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *