PIŁKARSKIEJ WIOSNY CZAS ZACZĄĆ – WRACA II LIGA! DZIŚ SOKÓŁ GOŚCI W KATOWICACH

Druga liga wznawia rozgrywki po zimowej przerwie. Sokół Ostróda na wyjeździe zagra z GKS-em Katowice. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 27.02 o godz. 17:00.

O rywalu

Początki utworzenia GKS-u Katowice sięgają 1963 roku. Doszło wtedy do zawiązania komitetu założycielskiego GKS-u, powstałego w wyniku połączenia katowickich klubów: Górnik 20 Katowice, TKS Rapid-Orzeł Wełnowiec, KS Koszutka Katowice, Katowicki Klub Łyżwiarski, Katowicki Klub Sportowy Górnik, Górniczy Klub Żeglarski Szkwał oraz przedstawicieli trzydziestu dwóch instytucji i zakładów pracy z terenu Katowic. GKS od tamtego czasu czterokrotnie zajmował drugie miejsce na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek, a także trzykrotnie wywalczył Puchar Polski. W poprzednim sezonie drugiej ligi GKS Katowice zajął trzecie miejsce w sezonie zasadniczym, ale przegrał w barażu ze Stalą Rzeszów.

Trener

Trenerem drużyny z Katowic jest Rafał Górak. Karierę szkoleniową rozpoczął w Ruchu Radzionków, z którym trzykrotnie awansował doprowadzając zespół na zaplecze Ekstraklasy. Następnie trafił do GKS-u Tychy, a w czerwcu 2011 r. został trenerem GieKSy. Ze względu m.in. na ówczesne problemy ekonomiczne Klubu i niedoszły pomysł fuzji, to był trudny okres w dziejach GKS-u. Pod wodzą trenera Góraka, który pracował w przy Bukowej ponad dwa lata, katowiczanie zajmowali 13. i 10. miejsce w 1 lidze.  W latach 2014-2017 prowadził BKS Stal Bielsko-Biała, a następnie objął funkcję trenera Elany Toruń. Od czerwca 2019 roku jest ponownie trenerem GKS-u.

Transfery

Przyszli: Rafał Figiel (P – Podbeskidzie Bielsko-Biała), Patryk Królczyk (B – Piast Gliwice), Patryk Kukulski (B – Concordia Piotrków Trybunalski).

Odeszli: Radek Dejmek (O – ?), Szymon Frankowski (B – Zagłębie Sosnowiec), Maciej Stefanowicz (P – Unia Janikowo)

Ostatnie wyniki

GKS w dwóch ostatnich meczach grudniowych spisywał się w kratkę. Najpierw przegrał 1:2 z Chojniczanką Chojnice, a następnie wygrał 1:0 ze Stalą Rzeszów. Obecnie katowiczanie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim sparingu, przed wznowieniem rozgrywek, katowiczanie wygrali 3:0 ze Stalą Brzeg.

Ciekawostki
– GKS strzelił najwięcej bramek ze wszystkich drugoligowych drużyn. Katowiczanie zdobyli dotychczas 37 bramek.

– Sokół w meczach wyjazdowych strzelił 11 bramek i tyle samo bramek stracił.

– Ośmiu nowych zawodników dołączyło do ostródzkiej drużyny w przerwie zimowej.

Transmisja

Aby zobaczyć mecz należy zarejestrować konto na stronie tv.gkskatowice.eu (wystarczy podać e-mail i hasło). Cena dostępu wynosi 12 zł, a płatność można zrealizować w tpay.com lub PayPal. Możliwość zalogowania się na konto pojawi się na godzinę przed meczem, a start transmisji zaplanowano na około 10 minut przed początkiem spotkania.

Jak dobrze wiemy, decyzją rządu RP w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.  wszystkie wydarzenia sportowe w Polsce odbywają się bez udziału publiczności. Niemniej jesteśmy z drużyną i ekipa SokółTV wybiera się do Katowic, aby, miejmy nadzieję, przekazywać dobre informacje ze stadionu w Katowicach. Przeprowadzona zostanue bezpłatna transmisja audio na  kanale na YouTube. Start od 16:45.

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=7_F0VrkzqX0

Gospodarze przeprowadzą transmisje wideo, której koszt wynosi 12 zł.

Szczegółowe informacje na stronie: https://tv.gkskatowice.eu/  

Przypuszczalne składy:

GKS Katowice: Mrozek-Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Rogala- Sanocki, Gałecki, Urynowicz, Błąd- Woźniak, Kozłowski.

Sokół: Niezgoda – Zimmer, Wicki, Mazurowski, Dobosz – Czajkowski, Zalewski, Żwir, Kalinowski, Rugowski – Siemaszko.

Źródło: Sokół Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *