PIJANY KIEROWCA PODCZAS KONTROLI PODAŁ DANE BRATA MIESZKAJĄCEGO ZA GRANICĄ

Ostródzcy policjanci w lutym br. na terenie gminy Ostróda  zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi.

Przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że kierowca był pijany – miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu dokument prawa jazdy i zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie.
Podczas trwającego dochodzenia wyszło na jaw, że przestępstwa nie popełnił właściciel zatrzymanego dokumentu tylko jego starszy brat, który to  podczas kontroli drogowej podał funkcjonariuszom dane swojego brata i jego prawo jazdy.  42-latek, który był bardzo podobny do swojego brata posunął się do takiego kroku, ponieważ sam miał cofnięte uprawnienia i do tego był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego brat – właściciel prawa jazdy od kilku lat przebywał poza granicami kraju i nie korzystał z tego dokumentu.

W efekcie 42-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i do tego bez uprawnień, a drugi posłużenia się skradzionym prawem jazdy, wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy i tym samym skierowania odpowiedzialności karnej na brata.

42-latek teraz za wszystkie swoje czyny odpowie przed sądem.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *