kajda

PIJANA MATKA OPIEKOWAŁA SIĘ 7-LATKĄ, DZIECKO TRAFIŁO POD OPIEKĘ PRACOWNIKÓW MOPS

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki, która opiekowała się swoją 7-letnią córką, mając w organizmie ponad jeden promil alkoholu. Ponadto do mieszkania przyszła synowa kobiety, która miała zaopiekować się nieletnią – jak się okazało, również była pijana. Ostatecznie 7-latka trafiła pod opiekę pracowników MOPS-u. Sprawą nieodpowiedzialnego rodzica zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W poniedziałek (22.02.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez rodzica, który mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia.

Interweniujący funkcjonariusze w mieszkaniu zastali 50-latkę, która miała pod opieką swoją 7-letnią córkę. Od kobiety policjanci wyczuli silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie matki krążył ponad 1 promil alkoholu.  Po chwili na miejsce przyszła synowa 50-latki, która miała zaopiekować się dziewczynką. Policjanci postanowili także zbadać jej stan trzeźwości. Ku ich zdziwieniu okazało się, że 38-latka również jest pijana.

Funkcjonariusze podjęli decyzję, aby wezwać przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którego pracownicy zaopiekowali się nieletnią. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań.

KMP Olsztyn

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *