PIJANA 22-LATKA „ODWOZIŁA ZNAJOMYCH DO DOMU”

Przed sądem odpowie 22- latka, która z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie zdecydowała się wsiąść za kierownicę. Policjanci zatrzymali młodą kobietę dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.

W środę rano 21 sierpnia ostródzcy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie Samborowo – Ostróda porusza się prawdopodobnie pijany kierowca. Osoba zgłaszająca zaniepokoiła się stylem jazdy peugeota. Auto poruszało się tzw. „wężykiem”, na zmianę zwalniało i przyspieszało.

Policjanci zatrzymali wskazany samochód do kontroli i potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą siedziała młoda mieszkanka powiatu. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 2 promile. Jak tłumaczyła kobieta, wracała z Samborowa, gdzie odwoziła swoich znajomych.

Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 22 – latka odpowie przed sądem.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Telefon do oficera dyżurnego policji, ujęcie obywatelskie, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.

Źródło: KPP Ostróda

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *