OSTRÓDZIANIN ZAMIAST ZAROBIĆ NA KRYPTOWALUTACH STRACIŁ 30 TYS. ZŁ

Wizja szybkiego zarobku skusiła mieszkańca Ostródy do inwestycji w kryptowaluty. Niestety, zamiast obiecanych zysków mężczyzna stracił ponad 30 tysięcy złotych. Pamiętajmy, że zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym, to my sami w pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych oszczędności. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zdrowego rozsądku przy tego typu transakcjach.

We wtorek 5 września do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zgłosił się mężczyzna, który poinformował o tym, że mógł paść ofiarą oszustów. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że przeglądając strony internetowe zauważył reklamę polecającą szybkie i proste pomnożenie pieniędzy inwestując w kryptowaluty. 

 

 

 

 

24-latek zachęcony perspektywą szybkiego zysku, wypełnił formularz zgłoszeniowy, przekazując swój numer telefonu. Po chwili z pokrzywdzonym za pośrednictwem komunikatora skontaktował się mężczyzna podający się za przedstawiciela witryny internetowej, który przekazał mu podstawowe informacje dotyczące prowadzonych inwestycji.

Następnie przez kilka dni do mężczyzny dzwoniła osoba, która miała pomóc pokrzywdzonemu w pomnożeniu jego oszczędności. Rzekomy przedstawiciel firmy zapewniał, że działa zgodnie z prawem. Przekonał mężczyznę do wpłacania środków na obsługiwane przez siebie konto techniczne. W pewnym momencie mężczyzna chciał wypłacić swoje pieniądze jednak okazało się to nie możliwe. Zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, tracąc ponad 30 tysięcy złotych.

Ostatecznie mężczyzna złożył stosowne zawiadomienie w tej sprawie w ostródzkiej jednostce Policji.

Pamiętajmy!
Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku.

Podejmując decyzje finansowe, zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować.

Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się i zrozumieć zasady działania poszczególnych instrumentów finansowych.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *