Zamknij

OSTRÓDZIANIN MARCIN OCIEPSKI I JAROSŁAW LECH WYGRYWAJĄ OBŁĘDNĄ PLAŻĘ!

16:47, 27.05.2018 redaktor Aktualizacja: 15:26, 28.05.2018
Skomentuj

Ostródzianin Marcin Ociepski w parze z Jarosławem Lechem świetnie spisali się w swoim pierwszym wspólnym turnieju siatkówki plażowej z cyklu Obłędna Plaża w Zbąszyniu.

Po dobrych i wygranych  sobotnich meczach nasz para w walce o półfinał spotkała się z parą Czubiński/ Kapuśniak. Po zaciętym spotkaniu udało się cały pojedynek wygrać po tie-breaku 2:1 (21:8, 17:21 , 15:13).

W niedzielny poranek ostródzianin Marcin Ociepski i Jarosław Lech w półfinale zmierzyli się z parą Kaczmarek/Lewandowski. Spotkanie przebiegło bez większej historii, nasza para zwyciężyła w setach 2:0 i nie pozostało nic innego, jak czekać na finał.

W nim rywalem naszej pary był duet Malec/Kądzioła. W pierwszym secie szybko udało się uzyskać sporą przewagę, w pewnym momencie było już 10-3 i 12:4. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła sie wysokim zwycięstwem Ociepskiego i Lecha 21:10.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia rywali 4:2, później wynik oscylował wokół remisu. Od stanu po 10 na dwupunktowe prowadzenie wyszli Ociepski z Lechem i taka przewaga utrzymywała sie przez dalszą część meczu. Końcówka drugiego seta nalezała do pary z ostródzianinem. 21:17, 2:0 w setach i zwycięstwo w turnieju stało się faktem. jest ono  o tyle cenne, że był to pierwszy turniej ten pary, co dobrze rokuje na przyszłość. Było widać, że z meczu na mecz rośnie pewność siebie zawodników, wzajemne zgranie i zrozumienie na boisku.

Z ciekawostek możemy napisać, że turniej w Zbąszyniu poprowadził ostródzianin Dj Kostya z Akademii Crowd Supporters.

Obłędna Plaza w Zbąszyniu to jeden z kilku największych turniejów siatkówki plażowej w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku, kiedy to do Zbąszynia zjechało się 48 męskich duetów z całego kraju.

Impreza ma rangę Grand Prix Polski, czyli Eliminacji do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Oznacza to, ze gracze mają szansę zdobyć nie tylko atrakcyjne nagrody finansowe, ale także cenne punkty do rankingu PZPS. Wśród zawodniczek i zawodników znajdują się medaliści Mistrzostw Polski, Młodzieżowych i Akademickich Mistrzostw Świata czy Europy.

W czterodniowym turnieju wzięło udział około 300 zawodników.

Przypomnijmy, że w tym roku Marcin Ociepski występuje w parze z Jarosławem Lechem. Piotr Łukasik, z którym występował wcześniej postanowił skupić się na halowej odmianie tej gry.