OSTRÓDZIANIN – KRZYSZTOF BRUŹDZIAK DEPUTOWANYM PARLAMENTU MŁODYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

23 listopada młody ostródzianin Krzysztof Bruździak z klubu KUKIZ15 uczestniczył w posiedzeniu Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, które odbyło się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Parlamentarzyści zasiadali w czterech blokach – komisjach tematycznych. Ds. ochrony praworządności, integracja europejska w świetle brexitu, zróżnicowana zielona Europa i wysokiej jakości uczenie się.
Krzysztof Bruździak zasiadał w komisji ds. ochrony praworządności, w której złożył najwięcej, bo aż 18 projektów uchwał dotyczących niezależnych sądów, niezawisłych sędziów, ordynacji wyborczej, obligatoryjnych wiążących dla władzy referendów i wiele poprawek.
Praca parlamentu i deputowanych polegała na stworzeniu projektu uchwały z danego bloku. Na posiedzeniu została przeprowadzona debata, w której każdy mógł się wypowiedzieć oraz głosowanie na temat przyjęcia bądź odrzucenia poprawek, projektów oraz całej uchwały, która łączyła projekty ze wszystkich bloków.
W posiedzeniu brało udział 100 parlamentarzystów z całej Polski.
„Było to niezapomniane przeżycie. Miło było mi reprezentować racjonalne centrum, klub KUKIZ15, miasto Ostróda, a zwłaszcza młodzież regionu. Sama debata odbywała się na bardzo wysokim poziomie, według mnie, na wyższym niż odbywa się to w prawdziwym parlamencie” – mówi Krzysztof Bruździak.
Ostródzianin zasiadał w klubie parlamentarnym Centro – Prawicy.

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *