OSTRÓDZCY STRAŻACY SZKOLILI SIĘ Z ZAKRESU PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO

W środę 22 czerwca odbyło się pierwsze z trzech szkoleń dedykowanych strażakom ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy w codziennej służbie prowadzą pojazdy służbowe i uprzywilejowane w ruchu drogowym.

Szkolenie przeprowadził funkcjonariusz ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Jest to pierwsza tego typu wspólna inicjatywa strażaków i policjantów w naszym powiecie. Na co dzień strażacy, jadąc do akcji ratowniczo-gaśniczych poruszają się w ruchu drogowym, jak to popularnie się określa, w sposób alarmowy. Prowadząc wielotonowe pojazdy, spoczywa na kierowcach samochodów pożarniczych dodatkowa odpowiedzialność. Kierowcy takich pojazdów muszą posiadać szczególne predyspozycje.

W ramach szkolenia z zasad bezpieczeństwa i higieny służby policjant przypomniał przepisy Ustawy o ruchu drogowym, w zakresie prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych oraz poruszania się w kolumnach. Strażacy wysłuchali  sentencji z przepisów. Ponadto policjant odpowiedział na wiele pytań związanych  z sytuacjami, z którymi strażacy spotykają się w codziennej służbie, prowadząc pojazdy pożarnicze.

Opracowanie/zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *