OSTRÓDZCY STRAŻACY PRZENIOSĄ SIĘ Z UL. STAPIŃSKIEGO DO GÓRKI! (foto+video) STRAŻACY ĆWICZYLI Z ROTATOREM

Ostródzcy strażacy są bliscy zmiany siedziby z dotychczasowej mieszczącej się na ul. Stapińskiego w Ostródzie na Górkę pod Ostródą! Tę informację pozyskaliśmy podczas ćwiczeń strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Ćwiczyli oni przy użyciu nowego wysoce specjalistycznego, ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego typu Rotator.

SGRT Ostróda jest jedyną tego typu w województwie warmińsko-mazurskim, a tworzą go strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Ostródzie i Morągu. Strażacy ćwiczyli m.in. ratownictwo drogowe związany z dużymi wypadkami i karambolami na drogach ekspresowych i trasach szybkiego ruchu. Szczegóły ćwiczeń i więcej informacji o tym niezwykłym i wybitnie przydatnym samochodzie w materiale filmowym przygotowanym dla naszej redakcji na końcu artykułu oraz na zdjęciach.

Jednocześnie wiele dowiedzieliśmy się o ewentualnych przenosinach ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP i  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie. Jak poinformował st. kpt. Grzegorz Różański, obecna siedziba, o czym było już głośno, mieszcząca się przy ul. Stapińskiego w Ostródzie, nie spełnia jakichkolwiek wymogów i standardów.

Jednak wszystko idzie w dobrym kierunku.

Kończą się prace związane z przekazaniem działki budowlanej pod budowę nowej jednostki, prawdopodobnie ta sprawa będzie finalizowana około połowy roku. Dalszym etapem będą sprawy przetargowe związane z przetargiem na projekt jednostki, aczkolwiek jest to jeszcze nuta przyszłości. Obecnie finalizowany jest proces pozyskania działki na potrzeby naszej komendy – mówi st. kpt. Grzegorz Różański.

Działka, na której miałaby powstać nowa Komenda Powiatowa PSP w Ostródzie umiejscowiona jest w miejscowości Górka w Gminie Ostróda.

Jak zapewnia st. kpt. Różański, to, że Komenda będzie umiejscowiona na obrzeżach miasta, a nie w jego środku, nie będzie miało żadnego wpływu na działania operacyjne, a wręcz przeciwnie – szybkość dotarcia do każdego punktu w rejonie miejskim i poza miastem będzie dużo wygodniejsza i sprawniejsza.

Więcej szczegółów w poniższym materiale filmowym przygotowanym dla naszej redakcji przez kanał Moto Piotras. Jednocześnie autor filmu i nasza redakcja składa wielkie podziękowania dla komendanta PSP w Ostródzie st. bryg Tomasza Ostrowskiego za pozwolenie na zrealizowanie kolejnego materiału o naszych ostródzkich strażakach, oraz dla jakże zawsze pomocnego st. kpt. Grzegorza Różańskiego za pomoc i udzielenie informacji o planach jak i nowościach w JRG Ostróda.

Obejrzyj poniższe video i zdjęcia!

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *