OSTRÓDA: WSPÓLNE KONTROLE POLICJI, STRAŻY POŻARNEJ I SANEPIDU MIEJSC WYPOCZYNKU

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku. 

Urokliwa przyroda i piękne jeziora w powiecie ostródzkim powodują, że każdego roku wielu młodych ludzi przyjeżdża tu na letni wypoczynek. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby. W ramach działań pn. „Bezpieczne wakacje 2019” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu i strażakami odwiedzają uczestników i organizatorów obozów, kolonii i półkolonii zorganizowanych na terenie powiatu ostródzkiego.

Przedstawiciele służb przeprowadzają kontrole miejsc, w których wypoczywają najmłodsi. Ponadto spotykają się z dziećmi, aby rozmawiać z nimi o tym jak powinny się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach, by bezpiecznie spędzić wakacje.

Policjanci, strażacy i pracownicy sanepidu radzą jak zachowywać się w grupie, podczas groźnych zjawisk pogodowych, informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz mówią o szkodliwym działaniu środków psychoaktywnych i negatywnych skutkach kontaktu z tymi substancjami. Mundurowi zawsze też poruszają ważny temat dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przedstawiciele wszystkich kontrolujących służb mają jeden wspólny cel – przeciwdziałać różnym zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *