Ostróda użył przemocy wobec partnerki

OSTRÓDA: UŻYŁ PRZEMOCY WOBEC SWOJEJ PARTNERKI ZABRAŁ JEJ TELEFON. ODPOWIE ZA ROZBÓJ

Prokuratura na wniosek ostródzkich policjantów zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru wobec 29-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój na swojej konkubinie. Mężczyzna po tym jak wszczął awanturę pod jednym z bloków na terenie miasta wobec kobiety użył przemocy po czym zabrał jej telefon komórkowy.

W sobotę 9 września dyżurny ostródzkiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że pod jednym z bloków przy ul. Stępowskiego w Ostródzie ma miejsce awantura, której uczestnikami są kobieta i mężczyzna. Zadysponowany do obsługi interwencji miejsce patrol ustalił, że 29-letni partner zastanej na miejscu kobiety, wszczął awanturę w trakcie której ubliżał jej oraz ją wyzywał. Następnie wobec 28-latki miał użyć przemocy poprzez zadanie jej uderzenia w twarz a następnie zabrać należący do niej telefon komórkowy o wartości 2 tysięcy złotych.
Mężczyzna oddalił się w nieustalonym kierunku. W wyniku podjętych działań przez policjantów kryminalnych ostródzkiej jednostki policji do zatrzymania sprawcy doszło niespełna 3 godziny od zgłoszenia tego przestępstwa. Odzyskano również utracone mienie kobiety. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju. Nie przyznał się do winy oraz złożył wyjaśnienia. Na wniosek policjantów prokuratura wobec zatrzymanego zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Mężczyzna musi raz w tygodniu stawiać się w ostródzkiej jednostce policji, informować o zamierzonym wyjeździe i terminie powrotu trwającym dłużej niż 7 dni oraz nie zbliżać się do konkubiny na odległość mniejszą niż 100 metrów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara minimum dwóch lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda (mp)

Ostróda użył przemocy wobec partnerki

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *