OSTRÓDA: SPRAWCA ZABÓJSTWA ŻONY PRZYZNAŁ SIĘ I ZOSTAŁ ARESZTOWANY. W SPRAWIE ARESZTOWANO TEŻ DRUGĄ OSOBĘ

Wracamy jeszcze raz do sprawy zabójstwa kobiety na ul. Garnizonowej w Ostródzie. O tym co dzieję się dalej z zatrzymanym mężem pokrzywdzonej kobiety, a także jak się okazało z drugą osobą, która również została zatrzymana w sprawie zapytaliśmy się Grażynę Jewusiak  Prokurator Prokuratury Okręgowej w Elblągu. 

Mężowi pokrzywdzonej zostały przedstawione zarzuty z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego czyli przestępstwa zabójstwa. Został on tymczasowo aresztowany. Sąd zastosował areszt na czas 3 miesięcy. W sprawie pozostaje również aresztowana jeszcze jedna osoba, której postawione zostały zarzuty z art. 262 par. 2 Kodeksu karnego i 240 par. 1 Kodeksu karnego. Osoba ta usiłowała utrudniać postępowanie karne jak również usiłowała ograbić zwłoki. Również wobec tej osoby sąd zastosował areszt na 3 miesiące. – powiedziała Grażyna Jewusiak  Prokurator Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

 

Obaj oskarżeni w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. Na razie będą trwały czynności przesłuchania świadków i  uzyskania opinii biegłych. Istotne ustalenia będą po zakończeniu postepowania. Będą także prowadzone dalsze czynności do zweryfikowania czy oskarżonemu zostaną przedstawione zarzuty z art. 207 par. 1 czyli zarzuty znęcania. Mogę jeszcze dodać, że sprawca zabójstwa przyznał się popełnienia zarzucanego mu czynu. – dodała Grażyna Jewusiak

Według art. 148 § 1. Kodeksu Karnego:

Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Według art. 262 par. 2 Kodeksu karnego:

Kto ograbia zwłoki, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Według art.  240 par. 1 Kodeksu karnego:

Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118, 118a, 120-124, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166, 189, 252 lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Według art. 207 par. 1 Kodeksu karnego:

§1.Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

O sprawie pisaliśmy tutaj: W JEDNYM Z MIESZKAŃ W OSTRÓDZIE ZNALEZIONO CIAŁO OK. 40-LETNIEJ KOBIETY! TRWA ŚLEDZTWO!

MĄŻ PODEJRZEWANY O ZABÓJSTWO ŻONY W OSTRÓDZIE. WIĘCEJ INFORMACJI

KOLEJNE INFORMACJE W SPRAWIE ŚMIERCI KOBIETY W OSTRÓDZIE

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *