OSTRÓDA: POLICJANCI POMOGLI RODZĄCEJ KOBIECIE BEZPIECZNIE DOJECHAĆ DO SZPITALA

Patrolujący ostródzkie ulice policjanci ruchu drogowego w ostatni weekend stycznia zatrzymali w nocy do kontroli drogowej osobowego opla.

W pojeździe znajdowały się trzy osoby, a wśród nich:
  • siedząca za kierownicą młoda kobieta bez uprawnień do kierowania
  • ciężarna kobieta, u której rozpoczęła się akcja porodowa
  • partner ciężarnej, który miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Z powyższych ustaleń wynikało, że żadna z trzech osób siedzących w aucie nie powinna wsiadać za kierownicę. Rodzina do szpitala w Ostródzie jechała z Morąga. Wszyscy byli bardzo zdenerwowani zaistniałą sytuacją. W związku z postępującą akcją porodową nie już mogli czekać na karetkę, dlatego sami – choć nie posiadali uprawnień – zdecydowali się na podróż autem do szpitala. Za kierownicę wsiadła 26-letnia siostra rodzącej.

W trakcie policyjnej kontroli czas naglił, sytuacja stawała się coraz poważniejsza i wymagała szybkiej i zdecydowanej decyzji. Dzięki pomocy policjantów rodząca kobieta i jej bliscy szybko i bezpiecznie dotarli do szpitala. Tam funkcjonariusz pomógł kobiecie dostać się na izbę przyjęć, której pracownicy zostali wcześniej poinformowani przez policjantów o nadjeżdżającym porodzie.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Kobieta kierująca autem bez uprawnień została pouczona w związku z popełnionym wykroczeniem.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *