OSTRÓDA: BURMISTRZ BEZ WOTUM ZAUFANIA, KONFLIKT Z RADĄ MIASTA TRWA DALEJ

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej rozmawiano na temat stanu miasta, jednak dyskusja w głównej części toczyła się na temat współpracy Rady Miasta z Burmistrzem Zbigniewem Michalakiem.

Ze strony radnych padały argumenty, których część poznaliśmy już m.in. podczas kryzysu budżetowego, o którym pisalismy w artykułach: KRYZYS NA LINII RADA MIASTA – BURMISTRZ OSTRÓDY. ZBIGNIEW MICHALAK WYDAŁ OŚWIADCZENIE oraz IMPAS NA LINII RADA MIEJSKA – BURMISTRZ MIASTA TRWA. OŚWIADCZENIE CZTERECH RADNYCH .

Chodziło o głosowanie nad całym pakietem poprawek budżetowych zamiast pojedynczo na każdą zmianę, próbowanie na siłę forsowania, wbrew stanowisku rady własnych pomysłów, a także zadłużenie miasta, nie liczenia się z opinią rady  i wielu innych kwestii (np. rozwiązanie umowy z wykonawca budowy basenu), czy też działaniami (lub ich brakiem), które skutkowały przeniesieniem Festiwalu Muzyki Tanecznej do Olsztyna.

Poruszano także temat przyszłego rozwoju miasta, na który, według radnych, burmistrz nie ma spójnej wizji. Odmienny punkt widzenia ma Burmistrz Zbigniew Michalak, który stwierdził, że miasto rozwija się, stawiając m.in. na turystykę

Burmistrz podkreślił, że mimo, że rządzi dopiero od listopada, bierze odpowiedzialność za 2018 rok.

Po burzliwej dyskusji nastąpiło głosowanie Uchwały o udzielenie burmistrzowi wotum zaufania. Choć jeden z radnych podkreślał, ze jest to bardziej głosowanie na udzielenie absolutorium poprzednikowi, to jak można było się spodziewać, obserwując wydarzenia z ostatnich miesięcy i narastający konflikt między radnymi a burmistrzem  – uchwała nie przeszła.

Za udzieleniem wotum zaufania było 4 radnych, przeciwko 14, a dwóch się wstrzymało. Nieprzyjęcie uchwały nie ponosi za sobą żadnych konsekwencji.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *