ORYGINALNE PRACE PABLA PICASSA, SALVADORE DALEGO I WIELU INNYCH W IŁAWIE

11 lutego 2019 roku w Iławie miłośnicy malarstwa impresjonistycznego, kubistycznego czy surrealistycznego będą mogli z bliska podziwiać oryginalne prace Berthe Morisot, Pabla Picassa oraz Salvadora Dalego. A do tego posłuchać muzyki.

Wśród prac znajdą się też obrazy Wassilya Kandinsky’ego, Jeana Carzou oraz innych malarzy, którzy na stałe zapisali się w annałach światowej sztuki. Dzieła, które zostaną zaprezentowane, pochodzą z prywatnych zbiorów Piotra Lulkowskiego. Wernisaż odbędzie się o godz. 18.00 w Kinoteatrze Pasja.

Po otwarciu wystawy, o godz. 19.30, zaplanowano koncert grupy Apostolis Anthimosa Quartet. Lider formacji Apostolis Anthimosa jest legendą polskiej muzyki rockowej. Współpracował z takimi zespołami, jak SBB, Dżem czy Grupa Niemen. Koncert będzie promował najnowszą płytę kwartetu pt. „Paraller Worlds”.

Następnego dnia organizatorzy zapraszają do oglądania wystawy w godz. 10.00-19.00. Pół godziny po jej zakończeniu odbędzie się koncert Janusza Niekrasza z zespołem Blues Power. Wystawie i koncertom będzie przyświecało hasło „Mon petit Louvre”, co w tłumaczeniu oznacza: „Mój mały Luwr”.

WWiM

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *