OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SZKOŁACH W DURĄGU I W BRZYDOWIE

29 września został ogłoszony z inicjatywy Polskiej Izby Książki ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Na jego patronkę wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

W obchody tego dnia włączyły się także Szkoły Podstawowe z Gminy Ostróda m. in. Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu i Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie. W obu szkołach wspólnie i głośno czytano podczas lekcji, zajęć świetlicowych spotkań z pedagogiem i wychowawcą. Czytali wszyscy: nauczyciele dzieciom, dzieci dzieciom, starsi uczniowie młodszym uczniom.

Czytano bajki, baśnie, wybrane książki, czasopisma młodzieżowe i popularno – naukowe, a nawet najbardziej znane łacińskie sentencje. By lektury nie poszły w zapomnienie i zostały dobrze zrozumiane po głośnym czytaniu omawiano treści bajek, baśni, książek, a następnie uczniowie przedstawiali je za pomocą różnych technik plastycznych czy gier i zabaw muzyczno – ruchowych.

Ten dzień stał się znakomitą okazją do promowania czytelnictwa wśród uczniów i zaproszenia ich do fascynującego świata książek.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *