OD JUTRA (10.10) AUTOBUSY MIEJSKIE BĘDĄ KURSOWAŁY NA TERENIE GMINY OSTRÓDA

Od 7 września trwała gehenna mieszkańców Ostródy i Gminy Miejskiej Ostróda korzystających z autobusów miejskich kursujących poza granicami miasta. Problem został chwilowo rozwiązany, na razie tylko do końca 2019 roku. 

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2019 roku kiedy to Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak wypowiedział umowę z Gminą Ostróda w zakresie transportu zbiorowego co spowodowało to, że autobusy miejskie od 7 września przestały kursować poza granice miasta. Od tego momentu, aż do chwili obecnej w tej sprawie nie było żadnego konsensusu między Burmistrzem a Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem.

Dopiero dziś, 9 października, Radni Rady Miasta Ostróda przegłosowali uchwały o zmianach w budżecie miasta Ostródy i pomocy finansowej dla Gminy Ostróda w zakresie transportu publicznego. Umożliwiło to Burmistrzowi i Wójtowi podpisanie umowy dotyczącej kursowania autobusów miejskich na terenie Gminy Ostróda.

Od jutra więc autobusy miejskie wracają na teren Gminy Ostróda. Porozumienie zawarte między Miastem a Gmina Ostróda obowiązuje do końca 2019 roku.

Co będzie dalej – zobaczymy.

Poniżej przedstawiamy oświadczenie przewodniczącego Rady Miejskiej Ostródy, które zostało odczytane na zakończenie dzisiejszej sesji:

 

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *