OD 9 WRZEŚNIA ANKIETERZY BĘDĄ PRZEPROWADZAĆ Z OSTRÓDZIANAMI BADANIA ANKIETOWE

Trwają prace nad opracowaniem analizy ruchu i modelu ruchu dla Ostródy‼️ Ankieterzy będą przeprowadzać badanie z mieszkańcami Ostródy.

Pierwszym etapem jest zebranie danych statystycznych, informacji o mieście, ludności, miejscach pracy i układzie komunikacyjnym miasta. Na tej podstawie miasto zostało już podzielone na rejony komunikacyjne obejmujące podobną liczbę mieszkańców.

Kolejnym krokiem są badania ankietowe mające na celu zebranie informacji bezpośrednio od mieszkańców Ostródy o ich zachowaniach komunikacyjnych. Dzięki temu dowiemy się skąd, dokąd, w jakim celu i czym przemieszczają się Ostródzianie. Ankieter przeprowadzi badania w losowo wybranym mieszkaniu z członkami gospodarstwa w wieku powyżej 6 lat. Pytania będą dotyczyć celu podróży, użytego środka transportu, czasu podróży, itp. Zadane pytania posłużą do stworzenia „dzienniczka podróży”, który będzie swoistym przekrojem typowego dnia mieszkańców. Ankieter zada również kilka pytań dotyczących obecnej oraz przyszłej sytuacji komunikacyjnej Miasta. Z całą pewnością ankieter NIE ZAPYTA‼️ o dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, itp.) lub dane wrażliwe (wyznanie, choroby, itp.). Jedyne pytania osobiste będą dotyczyć roku urodzenia oraz płci. Ankieta będzie całkowicie anonimowa. Badanie będzie trwało od 09.09.2020 do 30.09.2020 roku i będzie realizowane tylko w 4 dni tygodnia: środy, czwartki, piątki i soboty.

Badanie ankietowe w gospodarstwach domowych zostanie przeprowadzone techniką CAPI, przy użyciu tabletów.

Wywiady z mieszkańcami miasta przeprowadzają ankieterzy firmy PBS Sp. z o.o. Każdy ankieter upoważniony do realizacji badania powinien posiadać imienny identyfikator, umieszczony w widocznym miejscu oraz list przewodni podpisany przez Burmistrza Miasta Ostróda, zawierający najważniejsze informacje na temat prowadzonego na obszarze miasta zadania.

Badania ankietowe zostaną przeprowadzone również na stacji kolejowej wśród podróżnych przyjeżdżających i wyjeżdżających do Ostródy.

Miasto Ostróda zaprasza do udziału!

Źródło: Miasto Ostróda

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *