lotnicze ćwiczenia wojskowe ROUTE 604 zamknięcie odcinka drogi DW 604

OD 18 WRZEŚNIA DO 3 PAŹDZIERNIKA NA ODCINKU DW 604 BĘDĄ LĄDOWAĆ WOJSKOWE SAMOLOTY

Informujemy, że od poniedziałku 18 września do 3 października w związku z wojskowymi  lotniczymi ćwiczeniami pod kryptonimem ROUTE 604, odcinek drogi wojewódzkiej nr 604 o długości ok 3 km pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki (odcinek drogi Nidzica i Wielbark) w województwie warmińsko-mazurskim będzie całkowicie zamknięty dla ruchu.

Dojazd do miejscowości na odcinku zamkniętej drogi będzie możliwy zarówno od strony Nidzicy, jak i od strony Wielbarka, natomiast przejazd przez obszar pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki nie będzie możliwy.Zalecany jest objazd drogą wojewódzką nr 545 Nidzica – Jedwabno i drogą wojewódzką nr 508 Jedwabno – Wielbark.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy – przekazuje Wydział Działań Komunikacyjnych Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Na drodze wojewódzkiej nr 604 między miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki znajduje się tzw. Drogowy Odcinek Lotniskowy o długości 3,2 km. To znaczy, że ten odcinek jest przystosowany do startów i lądowań samolotów wojskowych, choć ma on służyć wyłącznie do lądowania awaryjnego – informuje portal dlapilota.pl

Grafika: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

 

 

 

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *