OD 1 WRZEŚNIA OSTRÓDZKIE SZKOŁY WRACAJĄ DO TRADYCYJNEGO MODELU NAUCZANIA

Z inicjatywy Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka w piątek 28 sierpnia odbyło się drugie spotkanie z dyrektorami szkół przed ponownym otwarciem placówek.

We wtorek 1 września rozpoczyna się rok szkolny 2020/2021. Z uwagi na zalecenia sanitarne nie odbędzie się uroczystość miejskiego rozpoczęcia roku szkolnego.

Każda placówka oświatowa, której organem prowadzącym jest Gmina Miejska Ostróda rozpocznie nowy rok szkolny indywidualnie. O szczegółach rozpoczęcia każda z placówek będzie informować rodziców uczniów na swoich stronach internetowych, a także za pośrednictwem platform LIBRUS i VULCAN.

Każda z placówek rozpocznie swoją pracę w normalnym trybie, na chwilę obecną nie jest przewidziany tryb nauki zdalnej lub hybrydowej. Z uwagi na zmieniającą się sytuację epidemiczną oraz możliwe zmiany w zaleceniach GIS oraz Ministerstwa Zdrowia dopuszcza się możliwość zmiany trybu nauczania, o czym każda z placówek będzie informować na bieżąco.
Ze względu na specyfikę każdej placówki Dyrektor ustala indywidualnie obowiązujące regulaminy.

Spotkanie było jednocześnie okazją do podziękowania Pani Hannie Jastrzębskiej – dyrektor Przedszkola nr 1 w Ostródzie, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Dyrektor serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, trud włożony w wychowywanie najmłodszych pokoleń ostródzian oraz życzymy realizacji swoich pasji, planów i zamierzeń podczas spokojnej i szczęśliwej emerytury.

Źródło: Miasto Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *